Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za dwa miesiące będziemy wybierać nowych radnych i prezydenta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za dwa miesiące będziemy wybierać nowych radnych i prezydenta Poznania
16-09-2014 13:29   Janusz Ludwiczak
Równo za dwa miesiące, 16 listopada będziemy wybierać prezydenta Poznania i 37 przedstawicieli Rady Miasta. Na rajców startować będą dotychczasowi radni, a także wiele znanych osób, m.in. Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz czy Przemysław Piasta - inicjator akcji przeciwko wprowadzeniu strefy parkowania w dzielnicy.

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Prezydenta Poznania i w sumie 37 przedstawicieli Rady Miasta będziemy wybierać w godz. 7:00-21:00. Ewentualną II turę (wybory na prezydenta Poznania) zaplanowano na 30 listopada.


Na razie siedmiu chętnych na rządzenie Poznaniem

Znamy już siedmiu kandydatów na prezydenta Poznania. Wiadomo już, że o stanowisko gospodarza Poznania będą ubiegać się: Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny (niezależny), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Zbigniew Kopacz (Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke), Anna Wachowska-Kucharska (Społeczna Inicjatywa Poznaniacy) i Maciej Wudarski (Prawo do Miasta).

Na pewno swojego kandydata na prezydenta Poznania nie wystawi Twój Ruch oraz PSL.

W wyborach samorządowych wystawimy tylko kandydatów do sejmiku. Nie startujemy do Rady Miasta, nie wystawimy również kandydata na prezydenta Poznania. Taką decyzje podjął nasz zarząd wojewódzki - tłumaczy Paweł Janas z Twojego Ruchu.

Raczej nie będziemy wystawiać kandydata na prezydenta Poznania. Za to na pewno wystawimy kandydatów do Rady Miasta ze wszystkich okręgów - zapowiada Robert Pilarczyk, dyrektor biura Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Wielkopolskiego.

Możliwe, że swojego kandydata na prezydenta Poznania wystawi również Ruch Narodowy.

Nie jestem wstanie tego powiedzieć. W najbliższym czasie będziemy rejestrować swoje listy, wtedy przedstawimy szczegółowe informacje - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ruchu Narodowego.


PO jako pierwsza ogłosiła kandydatów do Rady Miasta

Platforma Obywatelska jako pierwszy komitet ułożyła już listę wyborczą dla wszystkich siedmiu okręgów, w tym dla okręgu nr 2 obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald. "Jedynką" w okręgu nr 2, króry będzie obejmować Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody będzie podobnie jak podczas poprzednich wyborów samorządowych Krzysztof Skrzypinski, obecnie Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania. Na miejscu 2 znajdzie się również jak cztery lata temu Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Na kolejnych miejscach znajdą się: Agnieszka Kapitan-Szymańska (miejsce 3), Anna Wilczewska (4), Jakub Kucharczyk (5), Adam Kaczmarek (6), Adrian Olszewski (7), Joanna Górecka-Nowak (8), Elżbieta Kralkowska-Mielcarek (9) i Roman Ratajczak (10).


Dotychczasowi radni chcą być dalej radnymi

Swój start w wyborach zapowiedzieli również: Lidia Dudziak z PiS, Katarzyna Kretkowska z SLD i Wojciech Wośkowiak z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelskiego (PRO). Wszyscy od lat zasiadają w Radzie Miasta i będą "jedynkami" na listach swoich komitetów.


PiS wystawi prof. Janusza Kapuścińskiego

"Jedynką" PiS-u ma być Lidia Dudziak. Oprócz tego do Rady Miasta z listy tej mają startować również prof. Janusz Kapuściński, Sara Szynkowska - siostra radnego miejskiego Szymona Szynkowskiego vel Sęk, Stanisław Gorzelańczyk - członek Rady Osiedla Jeżyce, Iwona Szyba- Rajewicz i Beata Jackowiak.


Z Rady Osiedla do Rady Miasta?

SLD na miejscu 1 w okręgu 2 obejmującym Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody wystawi Katarzynę Kretkowską. Jak się dowiedział portal lazarz.pl na drugiej pozycji znajdzie się Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Mamy już komplet kandydatów. Z Łazarza i Jeżyc wystawimy 10 naszych przedstawicieli. Szczegółowe listy zaprezentujemy niebawem na naszej konferencji prasowej. Mogę potwierdzić, że Maria Łazarz będzie na miejscu 2 - powiedziała Katarzyna Kretkowska, radna SLD.


Społecznicy również chcą zasiąść w Radzie Miasta

Do Rady Miasta będą startować również społecznicy. Zarówno Prawo do Miasta jak i Społeczna Inicjatywa Wyborcza Poznaniacy wystawią po 10 kandydatów z okręgu nr 2.

Mamy już komplet kandydatów do Rady Miasta. Z okręgu nr 2 będzie to na pewno 10 osób. Na tą chwilę nie chcę zdradzać żadnych nazwisk. Działamy społecznie. Zdarzają się sytuacje, kiedy partie polityczne zgłaszają się do osób, które są z nami związane - wyjaśnia Anna Wachowska-Kucharska.

Jednym z kandydatów stowarzyszenia Prawo do Miasta miał być Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, wieloletni dyrektor MPK.

Niestety nie udało nam się namówić pana Jerzego. Wystawiamy 10 kandydatów. Dopóki nie będziemy mieli podpisanych wszystkich deklaracji nie podamy szczegółów - powiedziała Aleksandra Sołtysiak-Łuczak z Prawa do Miasta.


Do Rady Miasta będą startować również PSL i Nowa Prawica

Również kandydatów do Rady Miasta będą miały Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke. Obie partie wystawią po 10 kandydatów z okręgu łazarsko-jeżyckiego. "Jedynką" Nowej Prawicy Janusza Korwinna-Mikke będzie Przemysław Piasta.

Będziemy wystawiać komitet z każdego okręgu. Z Łazarza i Jeżyc wystawimy 10 osób. Jednym z kandydatów będzie osoba, który organizował ruch przeciwstawiający wprowadzeniu strefy parkowania na Łazarzu - mówi Zbigniew Kopacz z Nowej Prawicy.

Wszystkie komitety zapowiedziały, że ogłoszą swoich kandydatów najpóźniej do końca września.


Komentarze (1)

17-09-2014 02:39:37
A..a
Panu Grobelnemu NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Mówię dość galeriom handlowym, PECE i niszczeniu zieleni miejskiej (która wyraźnie temu Panu wadzi). Ponadto Panu G. skończyły się chyba już pomysły jak Poznaniakom utrudnić życie. Pora, aby ktoś spojrzał na to miasto "świeżym okiem". Nie mam jeszcze kandydata, ale na pewno nie będzie nim Pan Grobelny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: