Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim będą rozdawać worki na zanieczyszczenia po psach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim będą rozdawać worki na zanieczyszczenia po psach
16-09-2014 12:15   Janusz Ludwiczak
W ramach akcji "Psi tydzień" w piątkowy poranek na Skwerze im. Kazimierza Nowaka (tzw. "Lejku Łazarskim") stanie mobilny punkt informacyjny Straży Miejskiej, w którym będzie można otrzymać woreczki do sprzątania psich zanieczyszczeń, a także uzyskać wiele informacji, m.in. o chipowaniu pupili.

Psi tydzień w Poznaniu ma na celu przypomnienie mieszkańcom o podstawowych obowiązkach jakie spoczywają na właścicielach psów oraz na osobach wyprowadzających psy na spacer, propagowanie sprzątania zanieczyszczeń poprzez rozdawanie woreczków oraz na zebraniu informacji z zakresu funkcjonowania tzw. psiej infrastruktury. W tym roku Miasto zakupiło milion woreczków na psie odchody, doposażyło wybieg w Lasku Marcelińskim o tory przeszkód dla psów, a na Ratajach z inicjatywy i budżetu samorządu pomocniczego powstał piąty wybieg na terenie naszego Miasta - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

W piątek, w godz. od 8:30 do 10:30 na Skwerze im. Kazimierza Nowaka (tzw. "Lejku Łazarskim") będzie działać punkt informacyjny, w którym przedstawiciele zespołu rozdawać będą woreczki do sprzątania psich zanieczyszczeń. Dla 100 osób będzie przygotowanych 100 pakietów promocyjnych każdy po 100 worków.

Dodatkowo mieszkańcy uzyskają niezbędne informacje o obowiązkach związanych z posiadaniem psa, od podjęcia decyzji o nabyciu zwierzęcia aż do jego śmierci. Będzie można się dowiedzieć czy rejestracja w systemie elektronicznym nadal jest obowiązkowa i darmowa. Strażnicy rozdadzą psie elementarze, które zawierają właśnie wszystkie niezbędne informacje. Przedstawiciele zespołu będą przyjmować uwagi i spostrzeżenia mieszkańców z zakresu funkcjonowania psiej infrastruktury.

Ponadto strażnicy przeprowadzą prewencyjne przeglądy psiej infrastruktury w okolicach Rynku Łazarskiego, Kolejowej i przyległych ulic. Strażnicy przeprowadzą przegląd stanu psich wybiegów, toalet czy miejsc w parkach wyznaczonych do rekreacji z psem, a także będą przypominali o obowiązkach osób wyprowadzających psy, będą wręczali woreczki a także sprawdzą w poszczególnych rejonach czy jest wystarczająca ilość ulicznych koszy wyłożonych workami foliowymi.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: