Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W 113. rocznicę konsekracji - odpust Parafii Matki Boskiej Bolesnej {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W 113. rocznicę konsekracji - odpust Parafii Matki Boskiej Bolesnej {GALERIA ZDJĘĆ}
16-09-2014 01:06   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek imieniny swojej parafii obchodzili wierni kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Wieczorem odprawiona została suma odpustowa, której przewodniczył ks. Sławomir Ratajczak, proboszcz parafii Księży Filipinów na Świerczewie. W nabożeństwie uczestniczył również biskup Romuald Kujawski z Brazylii, syn parafii. Po mszy świętej na parafian czekała kawa i słodkie a także koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK i występ Karola Bochańskiego, solisty poznańskiej Opery.

Odpust przypadł w dniu patronki świątyni - święta Najświętszej Maryi Panny Bolesnej oraz w 113. rocznicę konsekracji kościoła przy ul. Głogowskiej.

Parafialne imieniny rozpoczęły się już o godz. 10:00 mszą świętą w intencji dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Po południu o godz. 15:00 odprawiona została eucharystia z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia. Po liturgii w kaplicy odbyło się spotkanie przy odpustowym stole.

Wieczorem o godz. 18 została odprawiona suma odpustowa, której przewodniczył ks. Sławomir Ratajczak, proboszcz parafii Księży Filipinów na Świerczewie. W nabożeństwie uczestniczył również biskup Romuald Kujawski z Brazylii, syn parafii.

Po mszy św. na parafian i przybyłych gości czekała kawa, herbata i specjalnie przygotowane łazarskie wypieki, wśród których były tradycyjne warkocze z makiem oraz pączki z polewą i nadzieniem truskawkowym.

Na placu przed kościołem odbył się z kolei koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta Poznania przy MPK. Wystąpił również Karol Bochański, solista poznańskiej Opery. Wierni zaśpiewali również piosenki biesiadne "Stokrotka rosła polna" czy "Góralu czy ci nie żal".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: