Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza będzie można usmażyć kiełbaski na grillu i usiąść w ogrodzie warzywnym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza będzie można usmażyć kiełbaski na grillu i usiąść w ogrodzie warzywnym
15-09-2014 01:09   Janusz Ludwiczak
W weekend Kolektyw Kąpielisko zorganizował warsztaty "Zostań Miejskim Ogrodnikiem - Akupunktura Miejsca", w trakcie których budowano dalej piec grillowy oraz posadzono pierwsze rośliny w ogrodzie społecznym.

Na wydzielonym terenie przy pływalni letniej w Parku Kasprowicza powstanie ogród społeczny. Jego inicjatorki, członkini stowarzyszenia Kolektywu Kąpielisko najpierw zbudowały piec grillowy.

W sobotę i niedzielę budowano piec i krzesła, tworzono kompostownik i sadzono pierwsze rośliny.

Chcemy spotykać się w każdy weekend. W soboty i niedziele od godz. 11 organizujemy warsztaty ogrodnicze. Wiosną planujemy posadzić również słoneczniki i pomidory - powiedziała Joanna Januszewska z Kolektywu Kąpielisko.

Ogród społeczny o powierzchni 1600 metrów kwadratowych powstanie na terenie pływalni letniej. Działka ta, o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów została oddzielona od basenów. Członkowie Kolektywu Kąpielisko chcą w miejscu tym posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

W kolejny weekend zaplanowano warsztaty, w trakcie których będzie można zostać miejskim ogrodnikiem.

Podczas kolejnego weekendu zorganizujemy warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się jakie ziemie wybrać na swoje uprawy ogrodowe, jakie stosować nawozy i środki ochrony roślin oraz jak wykonać "czarne złoto" ogrodników czyli kompost. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą z nami budować miejsce przyjazne spotkaniom, wspólnej pracy i miłemu spędzaniu czasu - zachęca Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (1)

06-10-2014 10:59:58
zeromacho
brawo, kolejny płot w parku, zamiast likwidować bariery lepiej wszystko pogrodzić
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: