Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bransoletki z gumek recepturek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bransoletki z gumek recepturek
13-09-2014 07:10   Janusz Ludwiczak
Cztery młode Łazarzanki : Kinga (8 lat), Weronika (12), Natalia (12) i Nikola (13) postanowiły z gumek recepturek robić... bransoletki na rękę. Dziewczyny wpadły na ten pomysł pod koniec wakacji. Jest to dla nich nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również uczą się przedsiębiorczości. Każdą zrobioną bransoletkę chcą sprzedać, a zysk ze sprzedaży przeznaczyć na zakup potrzebnych artykułów do robienia bransoletek.

Zrobienie jednej bransoletki zajmuje około 2-3 minut. Do zrobienia dwukolorowej bransoletki potrzeba dwóch gumek. Jak robi się bransoletki z gumek recepturek dowiedziałyśmy się przez przypadek przeglądając internet. Same nauczyłyśmy się je robić, wystarczyło, że raz obejrzałyśmy film na YouTube - mówi Kinga Modrzyńska.

Początkowo nietypowe bransoletki na rękę robiły dwie dziewczyny, ale postanowiły zaprosić do współpracy jeszcze dwie swoje koleżanki.

Młode Łazarzanki nauczyły się już przedsiębiorczości. Udało im się sprzedać prawie 100 bransoletek. Kilka sztuk kupiło m.in. Miasteczko Dzieci działające na Targach.

Do wyrobu bransoletek rodzice dziewczynek zakupiły nawet specjalny przyrząd "kenga".

Jest on pomocny, ale zdecydowanie szybciej idzie nam robienie bransoletek na rękach. Chcemy również wprowadzać nowe wzory. Próbujemy również robić bransoletki z innych materiałów - muliny, czyli cienkiej nitki - wskazuje Weronika Kordusiak.

Kinga, Weronika, Natalia i Nikola od dwóch tygodni chodzą do szkoły, ale w czasie wolnym, głównie w weekendy zamierzają dalej robić bransoletki. Dziewczynom gratulujemy pomysłowości i życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów.


Komentarze (2)

13-01-2015 12:14:47
sarusska
Ale dziwnie się śmieje
13-09-2014 13:19:06
sasiadka
"postanowiły z gumek recepturek robić... branzoletki" Maly blad sie wkradl w tekst :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: