Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odnowa pływalni w Parku Kasprowicza i renowacja Areny w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odnowa pływalni w Parku Kasprowicza i renowacja Areny w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego
13-09-2014 00:06   Janusz Ludwiczak
(Od)nowa pływalni przy Arenie, Rowerowa Trasa Grunwaldzka, Renowacja Areny i Plac Nowakowskiego miejscem rekreacji - na te cztery projekty inwestycyjne dla Łazarza będzie można już od 1 października oddać głos w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015.

Do 15 czerwca można było składać projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych do wykorzystania jest 10 milionów złotych, jednak urzędnicy wprowadzili nowość. Kwota ta została podzielona na dwie pule: projektów "dużych" (tzw. twardych) , gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych" (tzw. miękkich), do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie można zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów.

W piątek Zespół Opiniujący przedstawił listę finałowych 30 projektów: 10 dużych i 20 małych, na które będzie można oddawać głos przez 12 dni października.

Do projektów dużych o wartości 8 mln zł przeszły m.in. projekty: (Od)nowa pływalni w Parku Kasprowicza oraz Renowacja Areny - kontynuacja. Natomiast wśród 20 małych projektów, gdzie do rozdysponowania jest kwota w wysokości 2 mln zł zakwalifikowano projekty: Rowerowa Trasa Grunwaldzka oraz Plac Nowakowskiego miejscem rekreacji.

W przyszłym tygodniu odbędzie się losowanie miejsc poszczególnych projektów na liście do głosowania. Głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach programu Poznański Budżet Obywatelski 2015 odbędzie się od 1 do 12 października. Wiadomo już, że w sumie będzie można oddać 6 głosów: po trzy na projekty duże i trzy na małe. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: