Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naukowe fenomeny w City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naukowe fenomeny w City Center
12-09-2014 07:39   Redakcja
Jak działa kołyska Newtona, czy łuk wytrzyma ciężar człowieka, na czym polega iluzja ciężaru? – to przykładowe pytania na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas interaktywnej wystawy "Naukowe fenomeny". Wystawa będzie dostępna bezpłatnie na terenie Poznań City Center w dniach 15-28 września.

„Naukowe fenomeny” to zbiór interaktywnych eksponatów przybliżających prawa fizyki z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu. Eksponaty będą dostępne w Poznań City Center przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września. W tym czasie odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. takie eksponaty jak: tor jednoczasowy, lej grawitacyjny, czy kołyskę Newtona. Na miejscu będzie dostępny także kustosz wystawy, który przybliży zwiedzającym tajniki poszczególnych eksponatów. Wydarzeniu będą towarzyszyły konkursy dla odwiedzających wystawę.

Do odwiedzenia „Naukowych fenomenów” zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną. Myślę, że taka wystawa jest świetną okazją by w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób tłumaczyć skomplikowane prawa fizyki. Oczywiście serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych – komentuje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Poznań City Center.

Eksponaty będzie można odwiedzać w dniach od 15 do 28 września w godzinach otwarcia centrum. Do zwiedzania udostępnionych zostanie 15 interaktywnych wysp ulokowanych w przestrzeni Poznań City Center. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: