Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naukowe fenomeny w City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naukowe fenomeny w City Center
12-09-2014 07:39   Redakcja
Jak działa kołyska Newtona, czy łuk wytrzyma ciężar człowieka, na czym polega iluzja ciężaru? – to przykładowe pytania na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas interaktywnej wystawy "Naukowe fenomeny". Wystawa będzie dostępna bezpłatnie na terenie Poznań City Center w dniach 15-28 września.

„Naukowe fenomeny” to zbiór interaktywnych eksponatów przybliżających prawa fizyki z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu. Eksponaty będą dostępne w Poznań City Center przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września. W tym czasie odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. takie eksponaty jak: tor jednoczasowy, lej grawitacyjny, czy kołyskę Newtona. Na miejscu będzie dostępny także kustosz wystawy, który przybliży zwiedzającym tajniki poszczególnych eksponatów. Wydarzeniu będą towarzyszyły konkursy dla odwiedzających wystawę.

Do odwiedzenia „Naukowych fenomenów” zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną. Myślę, że taka wystawa jest świetną okazją by w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób tłumaczyć skomplikowane prawa fizyki. Oczywiście serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych – komentuje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Poznań City Center.

Eksponaty będzie można odwiedzać w dniach od 15 do 28 września w godzinach otwarcia centrum. Do zwiedzania udostępnionych zostanie 15 interaktywnych wysp ulokowanych w przestrzeni Poznań City Center. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: