Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naukowe fenomeny w City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naukowe fenomeny w City Center
12-09-2014 07:39   Redakcja
Jak działa kołyska Newtona, czy łuk wytrzyma ciężar człowieka, na czym polega iluzja ciężaru? – to przykładowe pytania na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas interaktywnej wystawy "Naukowe fenomeny". Wystawa będzie dostępna bezpłatnie na terenie Poznań City Center w dniach 15-28 września.

„Naukowe fenomeny” to zbiór interaktywnych eksponatów przybliżających prawa fizyki z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu. Eksponaty będą dostępne w Poznań City Center przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września. W tym czasie odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. takie eksponaty jak: tor jednoczasowy, lej grawitacyjny, czy kołyskę Newtona. Na miejscu będzie dostępny także kustosz wystawy, który przybliży zwiedzającym tajniki poszczególnych eksponatów. Wydarzeniu będą towarzyszyły konkursy dla odwiedzających wystawę.

Do odwiedzenia „Naukowych fenomenów” zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną. Myślę, że taka wystawa jest świetną okazją by w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób tłumaczyć skomplikowane prawa fizyki. Oczywiście serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych – komentuje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Poznań City Center.

Eksponaty będzie można odwiedzać w dniach od 15 do 28 września w godzinach otwarcia centrum. Do zwiedzania udostępnionych zostanie 15 interaktywnych wysp ulokowanych w przestrzeni Poznań City Center. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: