Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protestanci będą obchodzić 10. rocznicę poświęcenia nowego kościoła - wystąpi zespół Śląsk - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protestanci będą obchodzić 10. rocznicę poświęcenia nowego kościoła - wystąpi zespół Śląsk
17-09-2014 22:29   Janusz Ludwiczak
10-lecie poświęcenia kościoła Łaski Bożej oraz Centrum Parafialnego będą w najbliższy weekend obchodzić poznańscy protestanci. Pierwszego dnia jubileuszu odbędzie się koncert pieśni w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W niedzielę zostanie odprawione specjalne, jubileuszowe nabożeństwo spowiednio-komunijne, z udziałem Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, gości ekumenicznych oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Jesienią 2004 roku zakończyła się budowa Kościoła Łaski Bożej, który powstał przy ulicy Obozowej 5, w pobliżu Ronda Jeziorańskiego i obok Parku Manitiusa. Tym samym luterianie przenieśli się do nowej świątyni. Wcześniej przez 57 lat (od 1946 do 2003 roku) spotykali się na nabożeństwach w małej kaplicy, mieszczącej się przy ul. Grunwaldzkiej na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego.

W przyszły weekend poznańscy protestanci będą obchodzić 10-lecie poświęcenia kościoła Łaski Bożej oraz Centrum Parafialnego. W sobotę, 20 września o godz. 17:00 odbędzie się koncert jubileuszowy pt. Solus Christus w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. W programie m.in. muzyka Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, François-Josepha Gosseca, Césara Franca, a także utwory autorstwa założyciela i patrona Zespołu "Śląsk" Stanisława Hadyny. W trakcie koncertu będzie można również posłuchać programu przygotowanego na 500-lecia Kościoła Ewangelickiego w Polsce, przypadającego na rok 2017.

Natomiast w niedzielę, 21 września o godz. 10:00 zostanie odprawione uroczyste, jubileuszowe nabożeństwo spowiednio-komunijne z udziałem Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca, biskupa Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej ks. prof. Marcina Hintza, duchownych oraz gości ekumenicznych i przedstawicieli władz samorządowych.

Parafia Ewangelicko-Augsburska liczy ponad 300 osób. Nabożeństwa odprawiają się w niedziele o godzinie 10:00, zaś spotkania dla zainteresowanych protestantyzmem odbywają się we wtorki o 17:00 i w środy o 19:15. W Polsce jest ok. 160 tysięcy protestantów (w tym ok. 85 tys. ewangelików, 30 tys. zielonoświątkowców, 27 tys. ewangelicznych chrześcijan i 15 tys. adwentystów). Protestantyzm jest trzecim po katolicyzmie i prawosławiu wyznaniem religijnym w kraju.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: