Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł Piotr Kmieć, radny Starego Grunwaldu, znawca PeWuKi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł Piotr Kmieć, radny Starego Grunwaldu, znawca PeWuKi
11-09-2014 12:44   Janusz Ludwiczak
W wieku 64 lat zmarł Piotr Kmieć, który zasiadał w Radzie Osiedla Stary Grunwald, a także interesował się Powszechną Wystawą Krajową.

W czwartek, 4 września w wieku 64 lat zmarł Piotr Kmieć, dłuletni przedstawiciel Rady Osiedla Stary Grunwald, społecznik, pasjonat. Z wykształcenia był technikiem trakcji elektrycznej, najbardziej interesował się Powszechną Wystawą Krajową.

W 1976 roku odwiedziłem Dom Książki, trafiła do mnie publikacja "Rocznik Historii Sztuki" Barbary Zwolanowskiej, później nabyłem przewodnik po wystawie. I stąd zaczęła się moja pasja PeWuKą. Powszechna Wystawa Krajowa zachwyca skalą wielkości przedsięwzięcia. Była to gigantyczna impreza. Dzięki PeWuCe mamy chociażby Dworzec Zachodni czy szpital przy Grunwaldzkiej. PeWuKa była odpowiednikiem dzisiejszego Expo - mówił w lutym w rozmowie z portalem lazarz.pl Piotr Kmieć.

Piotr Kmieć został pochowany na cmentarzu przy ul. Nowina we wtorek, 9 września.


Komentarze (1)

11-09-2014 13:15:25
żal ...
Pan Piotr - wielki pasjonat PeWuKi i Poznania. Wielokrotnie gościł na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ceniłem Go bardzo wysoko - był znakomitych znawcą historii Powszechnej Wystawy Krajowej z 1929 roku, potrafił mówić o niej z wielkim zaangażowaniem i pasją. Będzie Go strasznie brakowało na targowych wycieczkach , na naszych wspólnych dyskusjach w archiwum MTP. Do zobaczenia Panie Piotrze na naszym kolejnym spotkaniu gdzie porozmawiamy o Poznaniu i Targach - już w innym wymiarze - ale rozmowa jak zawsze będzie cudowna. Tomasz Mikszo archiwum B MTP https://www.facebook.com/pages/Zwiedzamy-MTP/109229605896225
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: