Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kandydaci na prezydenta oceniają Poznań na trójkę - debata prezydencka bez obecnego prezydenta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydaci na prezydenta oceniają Poznań na trójkę - debata prezydencka bez obecnego prezydenta
10-09-2014 00:44   Janusz Ludwiczak
Odbyła się pierwsza debata wyborów samorządowych, w której wzięło udział pięciu kandydatów na prezydenta Poznania. Na spotkaniu mimo zaproszenia nie pojawił się Ryszard Grobelny.

We wtorkowy wieczór w Klubokawiarni Meskalina odbyła się pierwsze debata prezydencka "Jaki Poznań...?", którą poprowadziła Agnieszka Gulczyńska. Do udziału w spotkaniu zaproszono wszystkich siedmiu kandydatów, którzy zadeklarowali start w wyborach: Tadeusza Dziubę (PiS), Ryszarda Grobelnego, Jacka Jaśkowiaka (PO), Tomasza Lewandowskiego (SLD), Zygmunta Kopacza (Nowa Prawica), Annę Wachowską-Kucharską (SIW Poznaniacy) oraz Macieja Wudarskiego (Prawo do Miasta). W debacie nie pojawił się obecny gospodarz miasta Ryszard Grobelny oraz kandydat komitetu Janusza Korwina-Mikke.

Na początek kandydaci zostali zapytani jak oceniają Poznań w skali 1-5. Maciej Wudarski (Prawo do Miasta) przyznał ocenę 3- ze względu na priorytet dla samochodów. Tomasz Lewandowski ocenia Poznań na 2. Kandydat SLD uważa, że Poznań się nie rozwija tak jak na początku lat 90., a miasto jest ogromnie zadłużone. Z kolei Jacek Jaśkowiak (PO) przyznał stolicy Wielkopolski ocenę 3+. Natomiast Anna Wachowska-Kucharska (Społeczna Inicjatywa Wyborcza Poznaniacy) przyznała również ocenę dostateczną, również ze względu na nie wykorzystane szanse nowego rozdania środków unijnych czy 13 (na 16) miejsce wśród egzaminów gimnazjalnych. Ostatni kandydat - Tadeusz Dziuba z PiS stwierdził, że po jego czterech latach rządów Poznań ocenimy na 5.

Kolejne pytanie dotyczyło pierwszych decyzji nowego prezydenta. Anna Wachowska-Kucharska (SIW Poznaniacy) chce poprawić kulturę, zaś Jacek Jaśkowiak (PO) posprzątać ulice, a Maciej Wudarski (Prawo do Miasta) wymalować przejście dla pieszych z przystanku przy Matyi na dworzec kolejowy.

Nie zabrakło również spraw związanych z transportem. Dla wszystkich kandydatów priorytetem będzie rozwój komunikacji miejskiej i budowa trasy tramwajowej na Naramowice. Kandydat Lewicy chce również poprawić częstotliwość kursowania niektórych linii tramwajowych i autobusowych oraz poprawić siatkę połączeń komunikacyjnych.

Podczas debaty Tomasz Lewandowski zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Poznania to nie będzie nim więcej niż dwie kadencje. Z pomysłem wprowadzenia tylko dwóch kadencji gospodarza miasta zgodzili się również pozostali kandydaci.

Na koniec Agnieszka Gulczyńska zapytała kandydatów, kogo poparliby w II turze w przypadku przegranej 16 listopada. Tomasz Lewandowski z SLD powiedział, że na pewno nie poprze Ryszarda Grobelnego i będzie wspierał społeczników lub kandydata PiS. Według kandydata Lewicy poznański PiS zupełnie różni się od krajowej partii. - Polityka krajowa jest zupełnie inna od lokalnej - przyznał Tomasz Lewandowski.

Z kolei pewny siebie Jacek Jaśkowiak, kandydat PO stwierdził, że to on będzie w II turze.

Kolejną debatę prezydencką zaplanowano na 23 września.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: