Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sala Ziemi nagrodzona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sala Ziemi nagrodzona
09-09-2014 07:31   Janusz Ludwiczak
Sala Ziemi MTP została nagrodzona w konkursie "Modernizacja Roku 2013", w kategorii "Kultura".

Pod koniec sierpnia rozstrzygnięto XVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2013", do którego zgłoszono 932 obiekty. O najważniejsze laury ubiegało się 62 obiektów. Celem konkursu było wyłonienie obiektów budowlanych wyróżniających się pod względem estetyki, nowoczesności czy wysokiego poziomu rozwiązań architektonicznych.

W kategorii "Kultura" nagroda przypadła Sali Ziemi MTP. Nagrodę tą na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał Andrzej Byrt, prezes Targów.

Budowa Sali Ziemi rozpoczęła się pod koniec 2011 roku i trwała rok. By największa sala widowiskowo-kongresowa w Polsce mogła powstać trzeba było podnieść konstrukcję dachu. Po usunięciu 5 tysięcy metrów kwadratowych starej połaci dachu zamontowano siedem szerokich na 48 metrów i ważących blisko 200 ton łącznie stalowych dźwigarów, do których podwieszono przykrycie dachu. Zwiększenie wysokości obiektu, który urósł o blisko 4 metry, umożliwiło montaż teleskopowych trybun, na których w układzie amfiteatralnym może zasiąść ponad 1,5 tys. widzów. Dzięki podniesieniu konstrukcji dachu sala widowiskowa na ostatniej kondygnacji ma 11 metrów wysokości. Sala Ziemi wyposażona została również w panoramiczny ekran projekcyjny o powierzchni ponad 100 m kw.

Sala Ziemi ma 2250 m kw. powierzchni całkowitej, 55 metrów długości i 35 szerokości. Może być podzielona na dwie części, na dwie mniejsze sale, a także na aranżacje w układzie amfiteatralnym i płaskim oraz w układzie centralnym.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: