Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rowerowa Trasa Grunwaldzka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rowerowa Trasa Grunwaldzka
09-09-2014 07:09   Janusz Ludwiczak
Droga rowerowa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, która umożliwiłaby dojazd np. z Bałtyku na stadion - to kolejny projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2015.

Patologiczna jest obecnie sytuacja, w której ruch rowerowy w sposób masowy odbywa się po chodniku (zwłaszcza po południowej stronie), a rowerzyści, którzy decydują się na jazdę po jezdni, są niejednokrotnie wyprzedzani przez kierowców samochodów w sposób nieprzepisowy i z nadmierną prędkością - wskazuje Tadeusz Mirski, autor projektu.

Na Grunwaldzie bardzo brakuje drogi dla rowerów, która prowadziłaby ruch wzdłuż kolejnych osiedli w kierunku centrum. Rowerowa Trasa Grunwaldzka pozwala rowerzystom jechać bezpiecznie, poza jezdnią, niemal od granicy miasta do ścisłego śródmieścia. Projekt jest zgodny z Mapą Potrzeb Lokalnych. Trasa stanowić będzie kręgosłup ruchu rowerowego w tej dzielnicy, łączyć będzie osiedla, miejsca pracy oraz budynki użyteczności publicznej. Rozwój i wspieranie ruchu rowerowego jest zgodne z oficjalną polityką transportową miasta. Trasa łączy istniejące już pojedyncze odcinki dróg rowerowych na terenie Grunwaldu w jedną sieć, stanowi wsparcie ruchu międzydzielnicowego - przekonuje Tadeusz Mirski.

Rowerowa Trasa Grunwaldzka podzielona jest na osiem odcinków, od skrzyżowania z Bukowską do ulicy Babimojskiej. Całość ma mieć 4,165 km długości. Łazarski odcinek poprowadzony zostałby od Bałtyku do Ronda Jeziorańskiego i miałby mieć 1,6 km.

Projekt uzyskał poparcie wszystkich grunwaldzkich samorządów pomocniczych, w tym Rady Osiedla Św. Łazarz, Rady Osiedla Stary Grunwald czy Rady Osiedla Grunwald Południe.

Całkowity koszt projektu szacowany jest na prawie 1,8 milionów złotych (1 747 515 zł), z czego 90 tys. zł kosztowałoby usunięcie przeszkód i istniejącej infrastruktury, 964 tys. zł - budowa dróg rowerowych, 440 tys. zł - odnowienie chodników, 12 800 zł - postawienie znaków dopuszczających ruch rowerowy na chodnikach i zamkniętym obecnie odcinku jezdni, 12 800 zł - stworzenie śluz rowerowych, 3 tys. zł - zamontowanie luster na Rondzie Jeziorańskiego oraz 75 650 zł - na stworzenie projektu i dokumentacji. Autor przewidział również przeznaczenie pozostałej kwoty - 158 865 zł na wydatki nieplanowane.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: