Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W październiku ma ruszyć budowa kładki z ul. Głogowskiej na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W październiku ma ruszyć budowa kładki z ul. Głogowskiej na Dworzec Główny
08-09-2014 13:27   Janusz Ludwiczak
W przyszłym miesiącu ma rozpocząć się budowa kładki, która umożliwi pasażerom przedostanie się z Dworca Zachodniego do nowego budynku dworca Poznań Główny.

W połowie lutego Wojewoda Wielkopolski wydał pozwolenie na budowę kładki, która połączy budynek nowego dworca kolejowego z peronami 4, 5 i 6 oraz ulicą Głogowską. W tym czasie wyburzono już schron przeciwlotniczy z połowy XX wieku, który znajdował się przy Dworcu Zachodnim. Na jego wyburzenie zgodziła się miejska konserwator zabytków.

Budowa kładki ma rozpocząć się w październiku.

Prace budowlane planujemy rozpocząć za ok. 45 dni. Wybraliśmy wykonawcę pierwszych prac ziemnych, który będzie musiał zmienić przebieg kolektora deszczowego znajdującego się pod torami kolejowymi - wyjaśnia Tomasz Lisiecki, dyrektor wykonawczy inwestora, spółki Trigranit Polska.

Prace budowlane mają nie spowodować utrudnień w ruchu pociągów i PeSTki. Kładka ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Tymczasem przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania zwracają uwagę, że dojście do planowanej kładki prowadzącej z Dworca Zachodniego na Poznań Główny prowadzić będzie przez parking obok jeżdżących samochodów oraz przez przejście o szerokości 2 metrów.Martwi nas planowana kładka, która połączy nowy dworzec z Dworcem Zachodnim. Prowadzić będzie ona z parkingu, gdzie pasażerowie z walizkami będą poruszać się obok jeżdżących samochodów. W dodatku na swojej drodze trafią na wąskie przejście o szerokości 2 metrów - wskazuje Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Nadal funkcjonować będzie również przejście podziemne, łączące Dworzec Zachodni z peronami. Dodatkowo pojawią się windy, którymi podróżni wjadą na perony 4, 5 i 6.


Komentarze (7)

09-09-2014 08:35:20
kaśka
Kolejny bubel. Po jakiego grzyba ta kładka, skoro nie można prostego przejścia dla pieszych zrobić na Moście Dworcowym. Tunel nie wystarczy? Może zamiast kładki lepiej niech przedłużą tunel do city center.
09-09-2014 07:34:42
Ircyś
No i nawet kładkę spierdolą... Z nad peronów będzie skręcać w stronę zachodniego, a mogłaby prowadzić też na wprost na Głogowską, idąc od strony Mostu Dworcowego trzeba podejść pod zachodni i z powrotem w górę na kładkę, po co te zawijasy? Projektują, aby tylko utrudniać dojście.
08-09-2014 22:23:03
Kaziu
@jaroja Indolencję skieruj do sam do siebie, jeśli jaroju (jarojo?) w kulturalny sposób nie jesteś w stanie zwrócić sie do mnie nazywając mnie gimbucem to chyba jak najbardziej pasuje ona do ciebie. Ja nikogo nie obraziłem. Natomiast nie lubię malkontenctwa, które z dużą częstotliwością uprawiają tutejsi narzekacze. Ciągle im coś nie pasi, jeszcze niedawno słychać było wszędobylskie larum, że brakuje kładki z 4go na 1szy i vice versa, daleko przejściem podziemnym itd. Natomiast teraz robią kładkę i jest źle ! Mój post zapewne w nieco sarkastyczny sposób odpowiada na pytanie przedmówcy "po co kładka ?" Ano po to żeby ułatwić przemieszczanie sie podróżnych z chlebaka na peron 4 lub 5 zamiast gramolić sie przejściem podziemnym . Osobiście - a myślę, że nie tylko ja sam - wolę otwartą przestrzeń więc chętnie będę korzystał z kładki. Osoby które wolą przemieszczać się przejściem podziemnym będą korzystać z tegoż udogodnienia, które to zresztą jest najszybszym połączeniem dworca zachodniego/ul.Głogowskiej z peronami 2 i 3. Proste, nie ?
08-09-2014 20:17:42
jaroja
@kaziu A zamieszczając TU swój post czekasz aż ktoś ci wyczerpująco odpowie jakim jesteś indolentnym gimbucem co ci na tej podstawie pozwoli za friko napisać pracę końcową w szkole dla kosmonautów na celującą ocenę?
08-09-2014 19:22:29
Kaziu
@ pyra: dla tych, którzy cierpią na agorafobię jest przejście podziemne a dla tych, którzy mają problem z klaustrofobią będzie kładka, kojarzysz ?
08-09-2014 13:58:05
pyra
Jak tak ma wyglądać kładka jak nowy dworzec to dziękuje. Po co kładka, która kompletnie zepsuje krajobraz i estetykę tego miejsca. Założę się, że nie będzie do na nią schodów ruchomych również jadących w dół. Jest przejście podziemne, po co więc kładka????
08-09-2014 13:35:18
Precz z Grobelnym
Nie niszcz Poznania Nie wybieraj Grobelnego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: