Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Cepelia szukała siedmiolatków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Cepelia szukała siedmiolatków
07-09-2014 00:26   Janusz Ludwiczak
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Cepelia-Poznań szukał nowych członków - uzdolnionych tanecznie dziewczynekz i chłopców w wieku 7 lat.

W piątek i sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego odbyły się przesłuchania do istniejącego od ponad 25 lat Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Cepelia-Poznań.

Szukamy dzieci, które mają predyspozycje do tańca, śpiewu i pragną spędzać swój czas ciekawie. Gdy dany kandydat się zakwalifikuje, bierze dalej udział w zajęciach w grupie początkującej, gdzie uczy się podstaw tańca i śpiewu oraz rytmiki. Następnie dane dziecko, gdy to wszystko już opanuje przechodzi do grupy młodszej zaawansowanej i dalej uczy się programu, który już prezentujemy na scenie - objaśnia Jadwiga Banaś, kierownik Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Cepielia-Poznań.

Dzieci w naszym zespole są po sześć, siedem lat. Gdy założą nasze piękne stroje ludowe wtedy już wiedzą, że jest to piękne i chcą występować w naszym zespole. Średnio co roku mamy 80 dzieci, przez 25 istnienia zespołu przewinęło się ponad 6 tysięcy osób - dodaje Jadwiga Banaś.

W piątkowych i sobotnich przesłuchaniach wzięło łącznie udział 22 dzieci, do zespołu przeszło ośmioro siedmiolatków. Zapisy dzieci w wieku 7 lat do Cepelii odbywają się również we wtorki i czwartki o godz. 18:00 - więcej informacji pod numerem telefonu 605 89 50 89.

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Cepelia-Poznań istnieje od 1988 roku. Członkowie zespołu nie tylko uczą się tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach, ale poznają także zwyczaje ludowe i gwarę. W repertuarze zespołu znajdują się tańce i zabawy ludowe z różnych stron Wielkopolski, ale także z okolic Krakowa, Lublina oraz tańce i przyśpiewki góralskie. Cepelia-Poznań występowała w wielu miastach w Polsce, a także m.in. w Austrii, Francji, Holandii, na Łotwie, na Cyprze, w Macedonii i na Tajwanie.


R E K L A M A

Na zdjęciach występ Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Cepelia-Poznań w trakcie majowego jubileuszu 35-lecia Młodzieżowego Domu Kultury nr 3
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Koncertem galowym Cepelia-Poznań uczciła 20.urodziny {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: MDK3 świętował 40. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: