Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 17,5 tysiąca osób zażywało kąpieli wodnych i słonecznych na pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 17,5 tysiąca osób zażywało kąpieli wodnych i słonecznych na pływalni w Parku Kasprowicza
02-09-2014 12:14   Janusz Ludwiczak
17 420 osoby odwiedziły tego lata pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. W upalne dni z basenów przy Arenie korzystało nawet tysiąc osób w ciągu jednego dnia.

Kąpielisko przy Arenie otwarte zostało wraz z początkiem wakacji, dokładnie w piątek 27 czerwca. A jeszcze rok temu nie było szans na uratowanie pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu, wysłużona aparatura do flirtowania i uzdatniania wody - tak do wiosny wyglądało kąpielisko przy Arenie. W końcu w połowie marca zapadła decyzja o przeprowadzeniu remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by prace zakończyły się przed wakacjami. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 złotych przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety.

Był to jeden z lepszych sezonów. Z pływalni skorzystało 17 420 osób. W upalne dni na obiekcie było nawet tysiąc osób w ciągu jednego dnia. Po 10 sierpnia nastąpiła jednak katastrofa. Pogorszyła się pogoda. W niedzielę rozpocząłem spuszczanie wody, nie ma sensu otwierać basenu jeszcze na początku września - powiedział Andrzej Chyliński, zarządca pływalni.

W przedostatni piątek sierpnia kąpielisko przy Arenie wizytował prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Będę sprawdzał ile osób skorzystało z tego obiekty w tym roku. Trzeba policzyć ile kosztowało nas utrzymanie basenów. Wiem, że kiedy były upały było tam sporo osób. Gdy ja odwiedziłem tą pływalnie korzystała z niej zaledwie jedna osoba, ale wiadomo wtedy nie dopisała pogoda. Na pewno pływalnia będzie dalej funkcjonować - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Pływalnia została wyremontowana wiosną, jednak do zrobienia jest jeszcze wiele.

Dno basenu musi być całkowicie skute i zrobione na nowo, zostało ono tylko przeszlifowane. Powinna być zrobiona nowa wylewka, co roku nie może być robione klejenie - uważa Andrzej Chyliński, zarządca pływalni.

Podobny problem z pływalnią letnią miał Wrocław. Pływalnia letnia przy ul. Wejherowskiej została nie tylko wyremontowana, ale miastu udało się pozyskać środki na zbudowanie krytego basenu ze zjeżdżalniami, saunami i jacuzzi. Budowa kompleksu ma kosztować 70 mln zł, z czego połowę kosztów pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Miejski radny Bartosz Zawieja uważa, że miasto może wybudować kryty basen w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego lub starać się o środki z budżetu Totalizatora Sportowego.

Kompleks pływalni w Parku Kasprowicza powinien być zachowany. Obawiam się, że w ciągu najbliższych lat miasta nie będzie stać na budowę nowego krytego basenu, niemniej można starać się o środki zewnętrzne chociażby z funduszu Totalizatora Sportowego - powiedział Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania, członek Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.


Komentarze (3)

03-09-2014 06:21:40
Negatyw
Inicjatywa super. Szkoda tylko, że brodzik nie ma zjeżdżalni. Za komuny się dało...!
02-09-2014 21:11:51
z łazarza
17 420 to zapewne liczba sprzedanych biletów, a nie liczba osób (chyba, że nikt nie był na pływci dwókrotnie). Poza tym nie osoby, jak na początkuu artykułu stoi, tylko osób.
02-09-2014 15:01:40
morlock
Czy mnie pamięć oszukuje czy coś od grobelnego gęgało że nie opłaca się odpalać naszej pływalni?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: