Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza będzie można usmażyć kiełbaski - rozpoczęła się budowa pieca grillowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza będzie można usmażyć kiełbaski - rozpoczęła się budowa pieca grillowego
31-08-2014 00:48   Janusz Ludwiczak
Kolektyw Kąpielisko rozpoczął w sobotę budowę pieca grillowego, który powstanie na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Stworzony zostanie tutaj ogród społeczny. W miejscu tym wysiane zostaną m.in. kapusta, sałata, słoneczniki, pomidory i inne rośliny.

Chcemy spotykać się w każdy weekend. W soboty i niedziele od godz. 11 będziemy nie tylko budować grill, ale zorganizujemy warsztaty ogrodnicze. Zapraszamy mieszkańców, każdy będzie mógł upiec swoje kiełbaski. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy tworzenie infrastruktury pod hasłem "akupunktura miejsca", stworzymy siedziska, stoły i donice. Wiosną planujemy posadzić również słoneczniki i pomidory - powiedziała Joanna Januszewska z Kolektywu Kąpielisko.

Ogród społeczny powstanie na terenie pływalni letniej, o powierzchni 1600 metrów kwadratowych. Działka ta, o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów została oddzielona od basenów. Członkowie Kolektywu Kąpielisko chcą w miejscu tym posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

W kolejny weekend zaplanowano warsztaty, w trakcie których będzie można zostać miejskim ogrodnikiem.

Zbudujemy podwyższone rabaty, grządki dla dzieci, kompostownik i inspekty które posłużą nam na wiosnę do upraw warzywnych. Będziemy ciąć, szlifować , heblować pod okiem profesjonalnego stolarza. Podczas kolejnego warsztaty będzie można dowiedzieć się jakie ziemie wybrać na swoje uprawy ogrodowe, jakie stosować nawozy i środki ochrony roślin oraz jak wykonać "czarne złoto" ogrodników czyli kompost. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą z nami budować miejsce przyjazne spotkaniom, wspólnej pracy i miłemu spędzaniu czasu - zachęca Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (4)

05-09-2014 17:51:52
M.
Tak się składa, że kejtry nie mogą biegać bez smyczy po trawnikach Areny. Tablice z taką informacją znajdują się przy wejściach do parku. Oprócz tego zakazu jest również wskazane miejsce, w którym pies może zostać spuszczony ze smyczy. Nie do końca to miejsce jest przemyślane (w najbliższym sąsiedztwie przedszkola) i nie jest ogrodzone, ale jest wyznaczone.
05-09-2014 17:08:03
JS
Szymon, mądralo, chodzi o normalny ogrodzony wybieg - właśnie po to, żeby kejtry nie musiały biegać po wszystkich trawnikach na Arenie. Coś takiego jak zrobiono np. na Marcelinie.
05-09-2014 13:24:24
Szymon
chcemy wybiegu., poczytaj regulamin Parku Kasprowicza i już będziesz wiedział gdzie i jak puszczać psiaka. Czytanie nie boli.
05-09-2014 12:12:29
chcemy wybiegu
W koncu moglby na łazarzu powstac wybieg dla psow bo nie ma juz gdzie ich puszczac tylko na smyczach wychodza a wybiegac sie gdzie?
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: