Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy pływalni w Parku Kasprowicza zaczyna powstawać społeczny ogród warzywny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy pływalni w Parku Kasprowicza zaczyna powstawać społeczny ogród warzywny
25-08-2014 07:32   Janusz Ludwiczak
Kolektyw Kąpielisko rozpoczął realizację ogrodu społecznego, który powstanie na terenie pływalni letniej. W miejscu tym wysiane zostaną m.in. kapusta, sałata, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

Ogród społeczny powstanie na terenie pływalni letniej, o powierzchni 1600 metrów kwadratowych. Działka ta, o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów będzie wydzielona. Członkinie Kolektywu Kąpielisko chcą w miejscu tym posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

W sobotę rozpoczęła się budowa ogrodu. Najpierw rozplanowano cały teren, co w danym miejscu się znajdzie. Kolektyw Kąpielisko chce w każdą sobotę organizować również warsztaty ogrodnicze.

Będziemy chcieli zrobić małą architekturę, różnego rodzaju siedziska. Chcemy też zbudować grill. Teren ten dostaliśmy od POSiR-u "za symboliczną złotówkę" na rok - tłumaczy Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Nasze działania rozpoczęliśmy, kiedy kąpielisko nie działało i miało zostać zlikwidowane. Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju ośrodka kultury. Ludzie w Parku Kasprowicza chodzą na spacery z dziećmi, biegają i jeżdżą na rowerze. Chcieliśmy stworzyć strefę rekreacyjno-wypoczynkową, teren gdzie można wspólnie działać, obejrzeć film lub spektakl teatralny przy grillu - dodaje Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.

W najbliższą sobotę, 30 sierpnia od godz. 11:00 Kolektyw Kąpielisko zaprasza na rodzinne warsztaty w ogrodzie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: