Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy pływalni w Parku Kasprowicza zaczyna powstawać społeczny ogród warzywny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy pływalni w Parku Kasprowicza zaczyna powstawać społeczny ogród warzywny
25-08-2014 07:32   Janusz Ludwiczak
Kolektyw Kąpielisko rozpoczął realizację ogrodu społecznego, który powstanie na terenie pływalni letniej. W miejscu tym wysiane zostaną m.in. kapusta, sałata, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

Ogród społeczny powstanie na terenie pływalni letniej, o powierzchni 1600 metrów kwadratowych. Działka ta, o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów będzie wydzielona. Członkinie Kolektywu Kąpielisko chcą w miejscu tym posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. Planowane jest również miejsce do grilowania.

W sobotę rozpoczęła się budowa ogrodu. Najpierw rozplanowano cały teren, co w danym miejscu się znajdzie. Kolektyw Kąpielisko chce w każdą sobotę organizować również warsztaty ogrodnicze.

Będziemy chcieli zrobić małą architekturę, różnego rodzaju siedziska. Chcemy też zbudować grill. Teren ten dostaliśmy od POSiR-u "za symboliczną złotówkę" na rok - tłumaczy Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Nasze działania rozpoczęliśmy, kiedy kąpielisko nie działało i miało zostać zlikwidowane. Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju ośrodka kultury. Ludzie w Parku Kasprowicza chodzą na spacery z dziećmi, biegają i jeżdżą na rowerze. Chcieliśmy stworzyć strefę rekreacyjno-wypoczynkową, teren gdzie można wspólnie działać, obejrzeć film lub spektakl teatralny przy grillu - dodaje Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.

W najbliższą sobotę, 30 sierpnia od godz. 11:00 Kolektyw Kąpielisko zaprasza na rodzinne warsztaty w ogrodzie.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: