Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby nie pojadą Mostem Dworcowym i na Poznań Główny. "10" i "18" będą jeździć Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby nie pojadą Mostem Dworcowym i na Poznań Główny. "10" i "18" będą jeździć Głogowską
15-08-2014 23:01   Janusz Ludwiczak
Od soboty tramwaje linii nr 6, 10, 12 i 18 nie będą jeździć przez Most Dworcowy i przystanek "Poznań Główny". A to ze względu na rozpoczynające się prace torowo-sieciowe na skrzyżowaniu ulic Matyi/Wierzbięcice/Królowej Jadwigi". "Dziesiątka" i "osiemnastka" będą jeździć objazdem przez Głogowską i Hetmańską. Przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego będą kursować tramwaje linii nr 15. Natomiast na odcinku od ul. Zachodniej do Ronda Rataje MPK uruchomi autobusową komunikację zastępczą "za tramwaj" na linii T12.

Na początku jest dobra wiadomość. W sobotę zakończy się remont torowiska na ul. Starołęckiej, przy Rondzie Starołęka. Do Starołęki będą znów dojeżdżać tramwaje linii nr 4, 11, 12 i 17, a "piątka" do pętli "Stomil".

Tego samego dnia rozpoczną się prace torowo-sieciowe na skrzyżowaniu ulic Matyi, Wierzbięcice i Królowej Jadwigi. Od 16 do 24 sierpnia zmienią się trasy linii tramwajowych nr 6, 10, 11, 12, 15 i 18. I tak "dziesiątka" i "osiemnastka" pojadą objazdem przez Głogowską i Hetmańską. Przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego będą kursować tramwaje linii nr 15. Na odcinku od ul. Zachodniej do Ronda Rataje MPK uruchomi autobusową komunikację zastępczą "za tramwaj" na linii T12.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 16 DO 24 SIERPNIA 2014:

Linia nr 6:
BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Marcinkowskiego - Podgórna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - ... - MIŁOSTOWO

Linia nr 10:
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - ... - POŁABSKA

Linia nr 12:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Marcinkowskiego - Podgórna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 15:
BUDZISZYŃSKA - Grunwaldzka - Roosevelta - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 18:
OGRODY - ... - Zwierzyniecka - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Górna Wilda - Królowej Jadwigi - ... - FRANOWO

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T12:
RONDO RATAJE - Krzywoustego - Most Królowej Jadwigi - Królowej Jadwigi - Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Zachodnia - DWORZEC ZACHODNI. Kursy w dni robocze do godz. 19:00 co 5 minut, po godz. 19 oraz w sobotę i niedzielę co 7/8 minut.
Autobusy linii T13 zatrzymywać będą się na istniejących przystankach autobusowych i nocnych (Rondo Rataje, AWF, Półwiejska) oraz tymczasowych:
Wierzbięcice (na ul. Matyi za skrzyżowaniem z ul. Wierzbięcice), Poznań Główny (w kierunku Dworca Zachodniego u wlotu ul. Matyi na Most Dworcowy, w kierunku ronda Rataje u wylotu Mostu Dworcowego w ul. Matyi),Most Dworcowy (tylko w kierunku ronda Rataje na ul. Głogowskiej przed skrętem w Most Dworcowy) oraz "Dworzec Zachodni" (na ul. Głogowskiej między Mostem Dworcowym a budynkiem Dworca Zachodniego), a także na przystanku końcowo-początkowym na ul. Zachodniej (przystanek linii nr 45).


Map: ZTM


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: "Jedenastka" będzie jeździć na Dębiec

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: