Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Planowali społeczny ogród warzywny, który powstanie tuż obok pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Planowali społeczny ogród warzywny, który powstanie tuż obok pływalni w Parku Kasprowicza
10-08-2014 00:31   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Kasprowicza odbył się nie tylko jak co tydzień Targ Śniadaniowy, ale również warsztaty projektowania ogrodu społecznego, który powstanie na terenie pływalni letniej.

Członkinie Kolektywu Kąpielisko w sobotę zorganizowały przy okazji Targu Śniadaniowego warsztaty projektowania ogrodu społecznego, który ma powstać na terenie pływalni letniej. Więcej o sprawie pisaliśmy we wtorek, o czym szerzej w artykule: Pływalnia w Parku Kasprowicza zmniejszy się o 1600 m kw. Kolektyw Kąpielisko stworzy ogród społeczny.

Kilka dni temu teren pływalni letniej pomniejszył się o 1600 metrów kwadratowych. Na działce o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów Kolektyw Kąpielisko chce posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. W miejscu tym ma znaleźć się również grill.

Będzie to wygrodzony teren z osobnym wejściem. Na tym terenie będziemy organizować warsztaty ogrodnicze. Będziemy chcieli zrobić małą architekturę, różnego rodzaju siedziska. Chcemy też zbudować grill. Teren ten mamy dostać od POSiR-u na rok. Mieliśmy ten teren dostać za symboliczną złotówkę, jednak ostatnio dowiedziałyśmy się że będzie to opłata 100 zł/mc - tłumaczy Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Nasze działania rozpoczęliśmy, kiedy kąpielisko nie działało i miało zostać zlikwidowane. Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju ośrodka kultury. Ludzie w Parku Kasprowicza chodzą na spacery z dziećmi, biegają i jeżdżą na rowerze. Chcieliśmy stworzyć strefę rekreacyjno-wypoczynkową, teren gdzie można wspólnie działać, obejrzeć film lub spektakl teatralny przy grillu - dodaje Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (2)

14-08-2014 00:04:43
Ola - KK
Pływalnia zostaje i bardzo się z tego cieszymy. Nic nie zabieramy a wzbogacamy teren o dodatkowe funkcje. Zresztą to wąski pas na samym skraju terenu pływalni, przy płocie. Nie każdy ma działkę czy balkon, żeby móc hodować własne warzywa, poza tym zawsze można się spotkać i powymieniać doświadczenia ogrodnicze. Zapraszamy wszystkich na następne warsztaty!
10-08-2014 08:37:41
Karol
kapusta - głowa pusta. Dziewczyny - to jest śmieszne, a wręcz tragiczne. Zamieniać pływalnie w ogródek? Mało to jest zielonych ogródków? Ile osób przyszło na wasze śmieszne warsztaty - 5? Tam była, jest i będzie pływalnia. Idźcie sobie na ogródki działkowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: