Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Deutsche Bahn dojeżdża na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Deutsche Bahn dojeżdża na Dworzec Główny
09-08-2014 23:54   Janusz Ludwiczak
Od piątku pociągi niemieckich kolei dojeżdżają do Poznania. Dwa razy dziennie szynobusami w barwach Deutsche Bahn Regio możemy dojechać do Frankfurtu nad Odrą. Docelowo linia ta ma być wydłużona do Berlina.

Bezpośrednie połączenie ze stolicy Wielkopolski do Brandenburgii to efekt dwuletnich starań obu samorządów i przewoźników - niemieckich kolei Deutsche Bahn Regio oraz Przewozów Regionalnych w Poznaniu.

Szynobusy z Poznania Głównego do Frankfurtu nad Odrą kursują codziennie. Odjazdy o godz. 6:40 i 15:06. Podróż trwa nieco ponad dwie godziny. Połączenie zostało uruchomione dzięki dotacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Czynione są już starania, by w przyszłości pociągi te dojeżdżały do samego Berlina.

Okazuje się, że niemieckie koleje na polskich torach to żadna nowość. Od wielu lat pociągi DB jeżdżą ze Drezna do Wrocławia, z Berlina do Szczecina, a od grudnia również z Frankfurtu do Zielonej Góry.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: