Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skwerze przy Kolejowej ma być czyściej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skwerze przy Kolejowej ma być czyściej
07-08-2014 12:46   Janusz Ludwiczak
Skwer przy zbiegu ulic Potockiej, Kolejowej i Hetmańskiej ostatnimi dniami przypominał wielki śmietnik. Po trawie walały się ogromne ilości butelek. Po naszej publikacji sprawą zajęła się Straż Miejska.

Wszelakie butelki po różnych trunkach i to w hurtowej ilości walają się na skwerze przy ul. Kolejowej. Na dodatek ławki są popisane - zaalarmował nas Czytelnik. O sprawie pisaliśmy w poniedziałek. Więcej w artykule: Butelki walają się na skwerze przy ul. Kolejowej.

Sygnał przekazaliśmy Straży Miejskiej.

Ustaliliśmy, że zarządcą tego skweru jest Zarząd Dróg Miejskich. Po naszej interwencji ZDM wystawił zlecenie na uporządkowanie skweru i to zostało właśnie wykonane. Pozostają 2 sprawy - uzupełnienie brakujących koszy i zachowanie osób tam przebywających. Kosze uzupełni ZDM - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

W przypadku osób niewłaściwie zachowujących się to trudno jest w tak otwartym i widocznym terenie przyłapać kogoś na śmieceniu. Jednak spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem (a takowy tam obowiązuje) to już szybciej. Patrole straży częściej pojawią się w tym miejscu. Uwagi odnośnie gromadzenia, spożywania i zaśmiecania przekażemy w na spotkaniu w Komisariacie Policji Grunwald, w ramach programu Bezpieczna Dzielnica - Bezpieczny Mieszkaniec. W programie tym biorą udział przedstawiciele samorządów pomocniczych. Mam nadzieję, że poprą nasze spostrzeżenia - dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Nishio
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Butelki walają się na skwerze przy ul. Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Skwer przy ulicy Kolejowej zamienia się w park - zamontowano meble miejskie

ZOBACZ TAKŻE: Na skwerze przy Kolejowej brakuje koszy na śmieci

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: