Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Osady na dnie i zielona woda na pływalni przy Arenie - do piątku włącznie duży basen jest nieczynny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Osady na dnie i zielona woda na pływalni przy Arenie - do piątku włącznie duży basen jest nieczynny
30-07-2014 07:38   Janusz Ludwiczak
Woda w dużym basenie na pływalni w Parku Kasprowicza od paru dni zamiast być przezroczysta jest zielona. Na dodatek na dnie basenu tworzą się osady, odpada również farba. Dlatego zapadła decyzja o wyczyszczeniu basenu, który do piątku włącznie będzie nieczynny. Trzeba nie tylko wyczyścić nieckę, ale napuścić do basenu 1,4 miliona litrów wody. Cały czas będzie można za to korzystać z brodziku (który jest napełniany czystą wodą regularnie) oraz ze średniego basenu (ze zjeżdżalnią).

O tym, że woda w dużym basenie na pływalni w Parku Kasprowicza nie zachęca do kąpieli pisaliśmy już we wtorek.

Przezroczystość wody jest słaba, nie widać dna basenu. W dodatku na dnie basenu tworzą się osady. Woda zamiast przezroczysta jest od kilku dni zielona. Dlatego dzierżawca pływalni na wniosek POSiRu ma wyczyścić duży basen.

Tysiące osób przychodzi i nie narzeka. Sporo osób w poniedziałek wychodziło po godz. 21. Problem polega na tym, że dno basenu nie zostało w całości zmodernizowane. Dno basenu musi być całkowicie skute i zrobione na nowo, zostało ono tylko przeszlifowane. Nie ja przeprowadzałem remont. Zapewniam, że woda jest chlorowana, nie ma zagrożenia bakteryjnego. Była badana przez Sanepid. Woda jest mętna, gdyż ma obecnie 28,5°C. Wymiana wody to są koszty. Decyzję musi podjąć POSiR - powiedział w poniedziałek w rozmowie z portalem lazarz.pl Andrzej Chyliński, zarządca pływalni.

Sanepid przeprowadził kontrolę basenu tuż po jego otwarciu. Badanie wody, które Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna przeprowadza raz na 30 dni wypadło pomyślnie.

We wtorek wieczorem rozpoczęło się czyszczenie dużego basenu. Najpierw spuszczona została woda, a to zajęło ponad 5 godzin. W środę dno i cała niecka będzie czyszczona. W czwartek rozpocznie się napuszczanie czystej wody, co zajmie nawet dwie doby, gdyż trzeba napuścić 1400 kubików, czyli 1,4 miliona litrów wody.

Do piątku włącznie duży basen będzie nieczynny. Można za to korzystać z brodziku (który jest napełniany czystą wodą regularnie) oraz ze średniego basenu (ze zjeżdżalnią).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: