Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brudna woda w basenie przy Arenie - przez dwa dni pływalnia będzie nieczynna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brudna woda w basenie przy Arenie - przez dwa dni pływalnia będzie nieczynna
29-07-2014 07:33   Janusz Ludwiczak
Słaba przezroczystość, osady na ścianach i dnie basenu - tak od kilku dni wygląda woda w dużym basenie na pływalni w Parku Kasprowicza. Temperatura wody w basenie w poniedziałek wynosiła 28,5°C. W środę i czwartek woda zostanie spuszczona, a basen wyczyszczony.

Pływalnia w Parku Kasprowicza czynna jest już od miesiąca. Kąpielisko zostało otwarte dokładnie 27 czerwca. W każdy upalny dzień pojawia się tutaj ok. 500 osób, a w gorący weekend ponad tysiąc mieszkańców chcących zażywać kąpieli słonecznych i wodnych.

Jak informuje portal epoznan.pl woda w dużym basenie i stan dna nie zachęcają do kąpieli. Przezroczystość wody jest słaba, nie widać dna basenu. W dodatku na dnie basenu tworzą się osady.

Tysiące osób przychodzi i nie narzeka. Sporo osób w poniedziałek wychodziło po godz. 21. Problem polega na tym, że dno basenu nie zostało w całości zmodernizowane. Dno basenu musi być całkowicie skute i zrobione na nowo, zostało ono tylko przeszlifowane. Nie ja przeprowadzałem remont. Zapewniam, że woda jest chlorowana, nie ma zagrożenia bakteryjnego. Była badana przez Sanepid. Woda jest mętna, gdyż ma obecnie 28,5°C. Wymiana wody to są koszty. Decyzję musi podjąć POSiR - powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Andrzej Chyliński, zarządca pływalni.

Dzierżawca ma w obowiązku i dba zarówno o czystość całego otoczenia zewnętrznego, jak i samych basenów. Baseny są sprzątane co drugi dzień i wyławiane są wszelkie zanieczyszczenia, które mogą stanowić dyskomfort dla kąpiących się - powiedziała dla portalu epoznan.pl Joanna Janowicz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W poniedziałek popołudniu zapadła decyzja o wyczyszczeniu dużego basenu. Spuszczona zostanie woda, następnie wyczyszczona zostanie niecka, a po zakończeniu prac z powrotem napuszczona zostanie do basenu czysta woda. Dlatego w środę i czwartek duży basen będzie nieczynny. Będzie można korzystać z brodziku (który jest napełniany czystą wodą regularnie) oraz ze średniego basenu (ze zjeżdżalnią).


Komentarze (2)

29-07-2014 23:17:37
jareksucharek
Problem polega na tym, że dno basenu nie zostało w całości zmodernizowane. Dno basenu musi być całkowicie skute i zrobione na nowo, zostało ono tylko przeszlifowane. - z tym się zgadzam całkowicie. Ogólnie pływalnia nie jest zła i bardzo dobrze, że zdecydowano się na jej ponowne otwarcie.
29-07-2014 11:52:40
paramido
ja tam nie widzę, żeby ktokolwiek brał prysznic przed wskoczeniem do basenu.. brak środków na basen to jedno, a edukowanie i pilnowanie ludzi, żeby nie traktowali pływalni jako domowej wanny. na początek wystarczy przypomnieć przy sprzedaży biletu o konieczności opłukania się pod prysznicem - koszt żaden, a efekt powinien być niezły.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: