Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podczas odpustu w kościele na Matejki poświęcono odnaleziony po 40 latach obraz Św. Anny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podczas odpustu w kościele na Matejki poświęcono odnaleziony po 40 latach obraz Św. Anny
27-07-2014 00:52   Janusz Ludwiczak
W sobotę wieczorem w kościele Św. Anny odprawiono uroczystą sumę odpustową. W trakcie mszy św. poświęcony został znaleziony podczas remontu oryginalny obraz Św. Anny, który przez 40 lat przeleżał na strychu probostwa. Obraz został odrestaurowany.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. Sławomir Baraniak - proboszcz parafii Św. Krzyża na Górczynie. Odpust w kościele przy zbiegu ulic Matejki i Limanowskiego odbył się w dniu świętych Anny i Joachina - rodziców Najświętszej Marii Panny.

Na początku nabożeństwa poświęcony został obraz z wizerunkiem Św. Anny, który przez 40 lat przeleżał na strychu probostwa. Odkryto go podczas prac remontowych. Obraz został odrestaurowany i zamieszczony na ołtarzu bocznym.

Ks. Sławomir Baraniak na początku kazania przypomniał postać świętych: Anny i Joachima.

Święta Anna kiedy wyszła za mąż miała 24 lata. Problemem dla nich było, że nie mogli potomstwa. Wtedy był to objaw braku błogosławieństwa samego Boga - mówił kaznodzieja.

W trakcie homilii nawiązano do łamania przykazań, gender i aborcji.

Wielu złamało księgę przykazań. Człowiek zniszczył wszelkie więzy rodzinne. Dzisiaj rodzina to już nie mężczyzna i kobieta, a chłopiec, który jest dziewczynką. Dzisiaj brak miłości do żony zastępuje się szukając drugiej kobiety. Aborcją zabija się dziecko tylko dlatego, że narodziło się chore. Wielu z łatwością odwraca się od Pana Boga. Mówią, że nie chcemy Ci służyć. Tak niedawno byli bierzmowani, a dziś mówią Boga nie ma. Z tych 10 przykazań wybiera się tylko kilka, które mi pasują. Jeszcze jesteśmy w kościele, ale zadajemy sobie pytanie co zrobić z tymi naszymi braćmi, którzy zbłądzili. Trzeba pościć i modlić się, bo tylko one mają moc i siłę - tak mówił Pan Jezus. Potrzeba też światła dla tego świata - powiedział w trakcie kazania ks. Sławomir Baraniak.Podczas mszy świętej złożone zostały przez poszczególne grupy parafialne dary, wśród których znalazły się między innymi odrestaurowana monstrancja, wino i hostie, a także księga łask wnoszonych za pośrednictwem Św. Anny.

Na zakończenie mszy świętej przeszła procesja wokół kościoła, podczas której niesione były relikwie i figurka Patronki.

Bez Was Drodzy Bracia i Siostry ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Bo gdyby nie Wy, nasza posługa byłaby niemożliwa - powiedział na zakończenie odpustu ks. Marek Balcer, proboszcz Parafii Św. Anny.

Kościół przy zbiegu ulic Matejki i Limanowskiego zbudowano w 1907 roku i początkowo była to świątynia ewangelicka. W 1948 roku erygowana została katolicka Parafia Świętej Anny, na terenie której zamieszkuje prawie 7,6 tysięcy mieszkańców.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: