Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czternastka" zmieni kolor - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czternastka" zmieni kolor
26-07-2014 10:43   redakcja, MTP
Pawilon 14 Międzynarodowych Targów Poznańskich zyska nowy wygląd. Obecnie trwa remont sal konferencyjnych, w następnej kolejności odświeżona zostania elewacja tego pochodzącego z 1992 roku budynku.

Obecnie "czternastka" przechodzi lifting. Remontowane są dwie sale konferencyjne, które zyskają nowoczesny wygląd, dostosowany do wizerunku sąsiednich pawilonów. Okna pawilonu zostaną przysłonięte siatką w kolorze jasno-szarym, również na szaro mają być pomalowane panele elewacyjne. Prace potrwają do końca września.

Pawilon 14, jeszcze do niedawna 14B (a wcześniej nr 28) znajduje się pomiędzy pawilonem 12 (zwanym Pałacem Targowym), a "czteropakiem" (czyli kompleksem pawilonów nr 7, 7a, 8 i 8a).

Budynek został zaprojektowany przez Miastoprojekt Poznań zespół autorski mgr inż. arch. Zygmunta Lutomskiego. Projekt powstał w 1985 r., a budowę zakończono w 1992 r. Obiekt wybudowało Poznańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Poz_Buiding. Początkowo zwany był powilonem VItro-Ceru, był to jeden z pierwszych szklanych pawilonów targowych.

Budynek ma trzy piętra, jego powierzchnia użytkowa wynosi 4 911 m2, a kubatura 26 272 m3. Pawilon wykorzystywany jest głównie do organizacji konferencji i spotkań.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: