Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czternastka" zmieni kolor - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czternastka" zmieni kolor
26-07-2014 10:43   redakcja, MTP
Pawilon 14 Międzynarodowych Targów Poznańskich zyska nowy wygląd. Obecnie trwa remont sal konferencyjnych, w następnej kolejności odświeżona zostania elewacja tego pochodzącego z 1992 roku budynku.

Obecnie "czternastka" przechodzi lifting. Remontowane są dwie sale konferencyjne, które zyskają nowoczesny wygląd, dostosowany do wizerunku sąsiednich pawilonów. Okna pawilonu zostaną przysłonięte siatką w kolorze jasno-szarym, również na szaro mają być pomalowane panele elewacyjne. Prace potrwają do końca września.

Pawilon 14, jeszcze do niedawna 14B (a wcześniej nr 28) znajduje się pomiędzy pawilonem 12 (zwanym Pałacem Targowym), a "czteropakiem" (czyli kompleksem pawilonów nr 7, 7a, 8 i 8a).

Budynek został zaprojektowany przez Miastoprojekt Poznań zespół autorski mgr inż. arch. Zygmunta Lutomskiego. Projekt powstał w 1985 r., a budowę zakończono w 1992 r. Obiekt wybudowało Poznańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Poz_Buiding. Początkowo zwany był powilonem VItro-Ceru, był to jeden z pierwszych szklanych pawilonów targowych.

Budynek ma trzy piętra, jego powierzchnia użytkowa wynosi 4 911 m2, a kubatura 26 272 m3. Pawilon wykorzystywany jest głównie do organizacji konferencji i spotkań.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: