Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hiszpanie będą wywozić śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hiszpanie będą wywozić śmieci
26-07-2014 10:23   Janusz Ludwiczak
Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wszystkie zarzuty zawarte w odwołaniach konsorcjum Remondis Sanitech dotyczących rozstrzygnięć przetargowych. Oznacza to, że od stycznia śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie wywozić będą Hiszpanie - konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola.

Na początku czerwca Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od tego odwołał się jednak Remondis Sanitech.

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła 24 lipca wszystkie zarzuty zawarte w odwołaniach konsorcjów Remondis Sanitech oraz FB Serwis dotyczące rozstrzygnięć przetargowych w 4 sektorach, m.in. w sektorze I Poznań Grunwald. KIO w pełni podzieliła stanowisko ZM GOAP, uznając, że właściwie ocenił oferty i wybierając najniższe mógł dokonać sprostowania oczywistej omyłki rachunkowej ujawnionej w dokumentacji. Wyrok KIO umożliwia nam podpisanie umów z wybranym do obsługi tych sektorów wykonawcą, który złożył najniższą ofertę – konsorcjum FB Serwis - wyjaśnia Walerian Ignasiak, rzecznik Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP).

Na terenie Łazarza i Grunwaldu śmieci będzie wywozić konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, które zaoferowało kwotę 19 023 632,18 zł.

Natomiast na nieruchomościach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald (w tym "Osiedla Łazarz") za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych będzie odpowiadać konsorcjum firm: Remondis Sanitech, Alkom, PUK Zys, EKO-TOM, Hemar. Ordo, Sita Zachód, VIKOM (wysokość oferty złożonej przez wykonawcę wynosi 3 250 372,35 zł).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: