Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty tramwaje nie pojadą Hetmańską. "1" i "7" dojadą z Łazarza na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty tramwaje nie pojadą Hetmańską. "1" i "7" dojadą z Łazarza na Dworzec Główny
16-07-2014 21:58   Janusz Ludwiczak
"Jedynka" i "siódemka" znów zmienią swoje trasy i nie będą jeździć ulicą Hetmańską. Tym razem z powodu remontu rozjazdów przy skrzyżowaniu z ul. 28 Czerwca 1956 r. Ponadto w weekend PeSTka nie będzie dojeżdżać do Dworca Zachodniego.

Od soboty "jedynka" i "siódemka" nie będą jeździć ulicą Hetmańską pomiędzy Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. Przez cały weekend ekipy MPK prowadzić będą remont torów na węźle "Traugutta".

Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 1 i 7, które pojadą objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Oznacza to, że będzie można dojechać bezpośrednio tramwajem z Łazarza na Dworzec Główny.

Natomiast "jedenastka" przez weekend będzie jeździć również objazdem przez Wildę. Pomiędzy przystankiem Głogowska/Hetmańska a Traugutta mają jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7.

A dlaczego remontu nie przeprowadzono w czerwcu, kiedy wymieniane były szyny na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego, a tramwaje nie jeździły pomiędzy ulicami Głogowską a 28 Czerwca 1956 r.? Czy nie można było połączyć obu remontów i zrealizować ich w jednym terminie?

Rozważana była wymiana zwrotnicy w ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z ul. 28 Czerwca 1956 r. w czasie czerwcowego remontu przejazdu przez skrzyżowanie Hetmańska/Dmowskiego. Ale zdecydowaliśmy o rozdzieleniu tych robót, ponieważ organizacja tramwajowego ruchu zastępczego na czas zamknięcia komunikacji tramwajowej na ul. Hetmańskiej pomiędzy ul. Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. przewidywała końcówkę ("pętlę") na terenie zajezdni Madalińskiego i tramwaje stamtąd wyjeżdżające, przejeżdżały przez rzeczoną zwrotnicę - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Ponadto przez cały weekend w związku z prowadzeniem prac przy przebudowie Mostu Uniwersyteckiego PeSTka nie będzie dojeżdżać do Dworca Zachodniego. "Dwunastka" i "czternastka" pojadą objazdem "górą" ulicą Roosevelta.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W DNIACH 19 i 20 LIPCA:

Linia nr 1:
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Rondo Starołęka - ... - FRANOWO

Linia nr 7:
ZAWADY - ... - Rondo Starołęka - Hetmańska - Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA - ... - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

Linia nr 12:
OS.SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - ... - STAROŁĘKA

'

Linia nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Autobus zastępczy "za tramwaj" - linia T7:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Hetmańska - ROLNA - Pamiątkowa - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy bez pasażerów dokonują nawrotu przez ul. Winklera – Kasprzaka podjeżdżając na przystanek początkowy Głogowska/Hetmańska (dla linii 79 w kierunku Dębca).

Map: ZTM


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: