Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wojskowej powstało nowe przejście dla pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wojskowej powstało nowe przejście dla pieszych
16-07-2014 07:05   Janusz Ludwiczak
Było tymczasowe, a zostało na stałe. Mowa o przejściu dla pieszych na ulicy Wojskowej, które powstało na wysokości Biedronki i City Parku.

Przejście dla pieszych miało być tymczasowe i funkcjonować tylko podczas budowy budynków mieszkalnych Kasztanowa Aleja. ZDM na wniosek mieszkańców postanowił przejście to wprowadzić na stałe. Dzięki temu można przejść bezpiecznie i legalnie na drugą stronę ulicy Wojskowej np. z Biedronki do City Parku.

ZDM polecamy jeszcze utworzenie trzech przejść dla pieszych: na ulicy Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Winklera (przy zajezdni tramwajowej), przy skrzyżowaniu z Hetmańską (po południowej stronie) oraz na Moście Dworcowym przy skrzyżowaniu z ul. Głogowską i Roosevelta (bo na przejście od przystanku tramwajowego "Poznań Główny" na dworzec raczej nie ma co liczyć).


Komentarze (3)

17-07-2014 09:38:53
i
Z tym "bezpiecznym przejściem" w tym miejscu bym uważała, samochody jeżdżą tam jak zwariowane, rzadko który kierowca zwalnia lub zatrzymuje się, i jeszcze jedno od strony Biedronki przy kwietnikach wiecznie wejście na pasy/zejście z pasów zastawione jest autami. Niestety nikogo to nie obchodzi, a szkoda. No i te zejście z przejścia od strony City Parku, drzewo, kora, znak... Szkoda gadać. Może już zapomniano, dwa lata temu doszło tam do śmiertelnego wypadku, to pokazało jak to miejsce jest niebezpieczne. Więc ani bezpiecznego przejścia ani progów zwalniających...
17-07-2014 08:29:23
Tomek
ZDM bardzo ładnie ograniczył parkowanie od strony City Parku, jednak przydałby się montaż np. obrzeża trawnikowego, gdyż po intensywnych opadach cała kora wypłukiwana jest z pasa zieleni i zatyka kanalizację deszczową. Szkoda tej kory, bo naprawdę ładnie to wygląda i pomaga naszym kasztanowcom.
16-07-2014 22:40:08
w
Hahaha po tylu latach i jeszcze prosto w kałużę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: