Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wróciły na Reymonta. W sobotę bimby znów znikną z Hetmańskiej! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wróciły na Reymonta. W sobotę bimby znów znikną z Hetmańskiej!
14-07-2014 02:23   Janusz Ludwiczak
W niedzielę zakończył się remont torowiska na ul. Reymonta. Na swoje trasy wróciły tramwaje linii nr 1 i 7 oraz autobusy linii nr 45, 69, 79 i 93. Od soboty "jedynka" i "siódemka" znów nie będą jeździć ulicą Hetmańską, ale za to będzie można dojechać bezpośrednia z Łazarza na Poznań Główny. Ponadto ZDM rozpoczyna remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Hetmańska/Reymonta/Grochowska.

Przez dwa tygodnie, od 28 czerwca do 12 lipca prowadzone będą prace remontowe przejazdów tramwajowych w ul. Reymonta na skrzyżowaniach z ulicami Wyspiańskiego oraz Hetmańska/Grochowska.

Od niedzieli tramwaje linii nr 1 i 7 kursują znów przez Hetmańską i Reymonta. Na swoje trasy wróciły również autobusy linii nr 45, 64, 79 i 93. Jednak od soboty "jedynka" i "siódemka" nie będą jeździć ulicą Hetmańską pomiędzy Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. Jak dowiedział się portal lazarz.pl ekipy MPK prowadzić będą remont torów na węźle "Traugutta". Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 1 i 7, które pojadą objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Oznacza to, że będzie można dojechać bezpośrednio tramwajem z Łazarza na Dworzec Główny. Natomiast "jedenastka" przez weekend będzie jeździć również objazdem przez Wildę. Pomiędzy przystankiem Głogowska/Hetmańska a Traugutta mają jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj".

Nie koniec jednak utrudnień na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Hetmańska/Reymonta/Grochowska. Co prawda MPK zakończyło remont torowiska, ale ZDM rozpoczyna w poniedziałek remont nawierzchni.

Ze względu na szeroki zakres prac i minimalizowanie utrudnień w ruchu prace zostały podzielone na etapy i prowadzone będą przy zachowaniu ruchu kołowego. Pierwszy etap prac obejmuje frezowanie oraz układanie masy bitumicznej na wlotach skrzyżowania. Ruch odbywał się będzie jednym lub dwoma pasami ruchu. W kolejnych etapach kontynuowane będą prace związane z frezowaniem i układaniem warstwy ścieralnej również na środku skrzyżowania. W tym czasie będą czasowe wyłączenia relacji lewoskrętów oraz przewężenia wlotów do jednego lub dwóch pasów ruchu. Objazdy zaprojektowano do najbliższych skrzyżowań lub przejazdów umożliwiających nawracanie ulicami: Grochowską do ul. Promienistej, Arciszewskiego do ul. Palacza oraz Hetmańską do najbliższego przejazdu przez torowisko tramwajowe. Na czas trwania robót zostanie zmieniony również program sterowania sygnalizacją świetlną - informuje ZDM.

Remont potrwa do końca lipca, chyba, że będą niesprzyjające warunki atmosferyczne, które opóźnia prace bitumiczne.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: