Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wracają na Reymonta.W poniedziałek rozpoczną remont nawierzchni na skrzyżowaniu z Hetmańską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wracają na Reymonta.W poniedziałek rozpoczną remont nawierzchni na skrzyżowaniu z Hetmańską
11-07-2014 20:04   Janusz Ludwiczak
Jeszcze w sobotę "jedynka" i "siódemka" będą jeździć objazdem przez Głogowską i Grunwaldzka ze względu na remont torowiska na ul. Reymonta. To jednak nie koniec utrudnień. W poniedziałek ZDM rozpocznie remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Hetmańska/Reymonta/Grochowska.

Od 28 czerwca prowadzone będą prace remontowe przejazdów tramwajowych w ul. Reymonta na skrzyżowaniach z ulicami Wyspiańskiego oraz Hetmańska/Grochowska.

Ostatnie remonty na obu przejazdach były przeprowadzane w latach 90-tych.Czas więc najwyższy na wymianę szyn i nawierzchni co wpłynie bezpieczeństwo, komfort i płynność ruchu, zarówno tramwajowego jak i samochodowego - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Do soboty włącznie "jedynka" i "siódemka" będą jeździć objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką, dzięki czemu można z Łazarza dojechać np. na Bałtyk. Na odcinku Rondo Jeziorańskiego - Głogowska/Hetmańska nie uruchomiono autobusów "za tramwaj". Komunikację zastępczą mają zapewniać autobusy linii nr 45, 64, 79 i 93, które zmieniły swoje trasy. "Czterdziestkapiątka" w stronę Dworca Zachodniego jedzie objazdem przez Grunwaldzką i Wojskową, zaś autobusy linii nr 64 i 93 od cmentarza Górczyńskiego kursują przez Arciszewskiego, Palacza i Kasprzaka.

W związku z zakończeniem prac na skrzyżowaniach ulic Hetmańskiej i Reymonta oraz Reymonta i Wyspiańskiego od niedzieli, 13 lipca br. tramwaje linii 1 i 7 oraz autobusy linii 45, 64, 79 i 93 wrócą na swoje stałe trasy. Ponownie uruchomione będą przystanki tramwajowe „Arciszewskiego” w obu kierunkach, „Arena” w obu kierunkach oraz „Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego” w kierunku ul. Arciszewskiego. Wszystkie tymczasowe przystanki obowiązujące podczas objazdu ulegają likwidacji - informuje MPK.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy. Nie ma przejazdu ulicą Arciszewskiego w stronę ul. Reymonta. Objazd wytyczony został ulicami Palacza, Kasprzaka i Hetmańską. Kierowcy samochodów osobowych mogą również nawracać na ul. Hetmańskiej, na wysokości Szymborskiej.
Nie ma możliwości przejazdu ulicą Hetmańską w stronę Grochowskiej i Arciszewskiego. Objazd poprowadzony został przez przejazd tramwajowy, na ul. Reymonta za skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego.

Ponadto kierowcy nie skręcą z ulicy Reymonta w Wyspiańskiego (zjeżdżając z Ronda Jeziorańskiego). Objazd poprowadzony został przez ulicę Grunwaldzką i Wojskową. Kierowcy będą mogli również nawrócić na przejeździe tramwajowym na ul. Reymonta, w rejonie ul. Taborowej.

To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców. W poniedziałek ZDM rozpocznie remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Hetmańska/Reymonta/Grochowska.

Ze względu na szeroki zakres prac i minimalizowanie utrudnień w ruchu prace zostały podzielone na etapy i prowadzone będą przy zachowaniu ruchu kołowego. Pierwszy etap prac obejmuje frezowanie oraz układanie masy bitumicznej na wlotach skrzyżowania. Ruch odbywał się będzie jednym lub dwoma pasami ruchu. W kolejnych etapach kontynuowane będą prace związane z frezowaniem i układaniem warstwy ścieralnej również na środku skrzyżowania. W tym czasie będą czasowe wyłączenia relacji lewoskrętów oraz przewężenia wlotów do jednego lub dwóch pasów ruchu. Objazdy zaprojektowano do najbliższych skrzyżowań lub przejazdów umożliwiających nawracanie ulicami: Grochowską do ul. Promienistej, Arciszewskiego do ul. Palacza oraz Hetmańską do najbliższego przejazdu przez torowisko tramwajowe. Na czas trwania robót zostanie zmieniony również program sterowania sygnalizacją świetlną - informuje ZDM.

Remont potrwa do końca lipca, chyba, że będą niesprzyjające warunki atmosferyczne, które opóźnia prace bitumiczne.


R E K L A M A

Komentarze (1)

12-07-2014 09:19:54
Pasażer
Szkoda, że w czasie remontu nie pomyślano o pasażerach i nie wyremontowano "za jednym zamachem" przystanków tramwajowych "Arciszewskiego" i "Arena" jednocześnie podwyższając je co niewątpliwie byłoby ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: