Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni W.Wośkowiak i B.Zawieja pokłócili się o nowe obwody szkół na Górczynie i Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni W.Wośkowiak i B.Zawieja pokłócili się o nowe obwody szkół na Górczynie i Łazarzu
11-07-2014 06:50   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Górczyn chce, by granica obwodu Szkoły Podstawowej nr 69 została przesunięta do ulicy Palacza. Uczniowie "sześdziesiątkidziewiątki" z południowej strony ulicy Palacza, a także Kuźniczej czy Kosynierskiej mieliby uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. Obwody szkół podzieliły nie tylko łazarskich i górczyńskich radnych. Do sporu pomiędzy miejskimi radnymi Wojciechem Wośkowiakiem a Bartoszem Zawieją doszło podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania.

Jak już informowaliśmy pod koniec kwietnia rady osiedli musiały podjąć uchwały w sprawie zmian w obwodach szkół podstawowych. Rada Osiedla Górczyn chce, by trzy obszary należące do Szkoły Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego, a także SP84 i część tereny obwodu szkoły z Zielonego Dębca została przyłączona do obwodu Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To z kolei nie spodobało się łazarskim radnym. Więcej o tym w artykule: Rada Osiedla Górczyn chce zabrać 53 uczniów z SP69 do SP10 na Bosej - zmiany w obwodach szkół.

Nowe granice obwodów szkół podstawowych były jednym z tematów czwartkowego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania.

W trakcie spotkania doszło do ostrej wymiany zdań między radnym Zawieją a moją osobą. Chodziło o zmianę granicy obwodu Szkoły Podstawowej nr 69. Jaka Rada Osiedla Św. Łazarza wyraziliśmy opinię, by obwód tej szkoły przesunąć na część terenu Górczyna. Rodzice wystosowali prośbę, by zostały uwzględnione ich oczekiwania. Drugą kwestią jest bezpieczna droga do szkoły. Trudno wyobrazić sobie, by dzieci przechodziły przez ruchliwą ulicę Głogowską do Szkoły Podstawowej nr 10, tym bardziej, że do SP69 na Jarochowskiego mają bardzo blisko. Zostało to odebrane jako ingerencja w sprawy Rady Osiedla Górczyn. Należałoby się jednak pochylić dla dobra mieszkańców i nie trzymać się wyznaczonych granic. Najważniejsze jest dobro dzieci - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Warto zauważyć, że rejon Szkoły Podstawowej nr 90, która znajduje się na terenie Osiedla Grunwald Południe, w ¾ obwodu znajduje się na terenie Osiedla Św. Łazarz. Nikt z nas nie miał "zakus", żeby ten teren był przypisany do jakiejkolwiek z łazarskich szkół. Trudno, żeby dzieci z ul. Chociszewskiego chodziły np. do Szkoły Podstawowej nr 26 na Berwińskiego, a nie do "dziewięćdziesiątki" - przekonuje radny Wojciech Wośkowiak.

Innego zdania jest radny Bartosz Zawieja, który uważa, że Rada Osiedla Św. Łazarz zbyt ingeruje w sprawy Górczyna.

Rada Osiedla Św. Łazarza podjęła uchwałę, w której proponuje, by obwód Szkoły Podstawowej nr 69 przedłużyć aż do ulicy Górczyńskiej. Rada osiedla dzielnicy Łazarz podjęła uchwałę nie na swoim terenie i podejmuje decyzję za drugą radę. Kompromis zawarty dwa lata temu w sprawie obwodów gimnazjów został doprowadzony do tego, że granice obwodów Gimmazjum nr 50 i 53 przebiegają po granicy obu osiedli, czyli wzdłuż ulic Palacza i Krauthofera - tłumaczy Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania.

Należy pamiętać, część obwodu Gimnazjum nr 33 przebiega wzdłuż ulic Grochowskiej i Grunwaldzkiej. Gimnazjum z Łazarza ma część terenu, który należy do terenu osiedla Kopernika-Raszyn. Ja również mogę zebrać podpisy po drugiej stronie. Zebrano podpisy bez żadnych konsultacji i spotkań - dodaje radny Bartosz Zawieja.

Dyskusja nad obwodami podstawówek ma być kontynuowana w sierpniu. Spotkanie ma odbyć się przy "okrągłym stole" w obecności przedstawicieli Wydziału Oświaty, dyrektorów szkół, rodziców i członków rad osiedli z Górczyna i Łazarza.

Projekt zmian obwodu SP9 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP9 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP26 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP26 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP69 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP69 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP77 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP77 - TABELA {pobierz PDF}


Komentarze (2)

11-07-2014 15:55:05
JS
A chodzenie z tacą jest karalne? Bo nie rozumiem w czym problem.
11-07-2014 10:59:23
as
woskowiak zwyczajny karierowicz ktory chodzil z tacka w kosciele MBB
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: