Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już od pięciu lat na Matejki działa miejska infolinia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już od pięciu lat na Matejki działa miejska infolinia
11-07-2014 00:39   Janusz Ludwiczak
26 refundowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) pracowników codziennie telefonicznie wspiera realizację ponad 250 procedur urzędowych, obsługuje ponad 2000 klientów i bada satysfakcję klienta. Od pięciu lat w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Matejki 50 działa biuro miejskiej infolinii POZnań KONTAKT.

Pomysł powołania grupy, która telefonicznie będzie służyć mieszkańcom, powstał dokładnie 5 lat temu. Jego realizacja umożliwiła połączenie zatrudnienia osób z orzeczoną niepełnosprawnością z udostępnieniem mieszkańcom łatwej, szybkiej i nowoczesnej formy kontaktu z Urzędem. Numer infolinii to 61 646 33 44.

POZnań KONTAKT to jedyna w Polsce infolinia miejska oparta o pracę zespołu składającego się w zdecydowanej większości z osób niepełnosprawnych. Nasza infolinia odpowiada na pytania dotyczące następujących dziedzin: zgłaszanie urodzeń, ślubów, zgonów, meldunki, dowody osobiste, ewidencja ludności, rejestracje/wyrejestrowania pojazdów, prawa jazdy, świadczenia (zasiłki rodzinne, "becikowe", alimentacyjne, dodatki itp.), strefa płatnego parkowania/ awarie parkomatów, zagospodarowanie odpadów, zgłoszenia incydentów, Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna i wiele innych - wskazuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

W 2013 r. POZnań KONTAKT przekroczył 320 tysięcy rozmów, w czerwcu 42 403 rozmów. Od 1 marca pracownicy miejskiej infolinii, która czynna jest w dni robocze od godz. 7:30 do 18:00 odpowiedzieli na ponad 35 tysięcy zapytań w sprawie systemu PEKA.


Fot: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: