Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę tramwaje wrócą na Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielę tramwaje wrócą na Reymonta
10-07-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Do soboty włącznie potrwa remont torowiska na skrzyżowaniach ulic Hetmańskiej i Reymonta oraz Reymonta i Wyspiańskiego. 13 lipca na swoje trasy powrócą tramwaje linii nr 1 i 7.

Od 28 czerwca prowadzone będą prace remontowe przejazdów tramwajowych w ul. Reymonta na skrzyżowaniach z ulicami Wyspiańskiego oraz Hetmańska/Grochowska.

Ostatnie remonty na obu przejazdach były przeprowadzane w latach 90-tych.Czas więc najwyższy na wymianę szyn i nawierzchni co wpłynie bezpieczeństwo, komfort i płynność ruchu, zarówno tramwajowego jak i samochodowego - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Do soboty włącznie "jedynka" i "siódemka" będą jeździć objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką, dzięki czemu można z Łazarza dojechać np. na Bałtyk. Na odcinku Rondo Jeziorańskiego - Głogowska/Hetmańska nie uruchomiono autobusów "za tramwaj". Komunikację zastępczą mają zapewniać autobusy linii nr 45, 64, 79 i 93, które zmieniły swoje trasy. "Czterdziestkapiątka" w stronę Dworca Zachodniego jedzie objazdem przez Grunwaldzką i Wojskową, zaś autobusy linii nr 64 i 93 od cmentarza Górczyńskiego kursują przez Arciszewskiego, Palacza i Kasprzaka.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy. Nie ma przejazdu ulicą Arciszewskiego w stronę ul. Reymonta. Objazd wytyczony został ulicami Palacza, Kasprzaka i Hetmańską. Kierowcy samochodów osobowych mogą również nawracać na ul. Hetmańskiej, na wysokości Szymborskiej.
Nie ma możliwości przejazdu ulicą Hetmańską w stronę Grochowskiej i Arciszewskiego. Objazd poprowadzony został przez przejazd tramwajowy, na ul. Reymonta za skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego.

Ponadto kierowcy nie skręcą z ulicy Reymonta w Wyspiańskiego (zjeżdżając z Ronda Jeziorańskiego). Objazd poprowadzony został przez ulicę Grunwaldzką i Wojskową. Kierowcy będą mogli również nawrócić na przejeździe tramwajowym na ul. Reymonta, w rejonie ul. Taborowej.


ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ DO SOBOTY 12.07.2014 włącznie:

Linia nr 1:
FRANOWO - ... - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia nr 7:
OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - ... - ZAWADY

Linia nr 45:
KACZA - .... - Marcelińska - Przybyszewskiego (bez wjazdu na torowisko tramwajowe) - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Wojskowa - Wyspiańskiego - Głogowska - Zachodnia - DWORZEC ZACHODNI.
W kierunku Dworca Zachodniego autobusy linii nr 45 będą zatrzymywać się na przystanku linii nocnej nr 251, zlokalizowanym na ul. Grunwaldzkiej, pomiędzy Iłłakowiczówny a Wojskową.
Powrót bez zmian.

Linia nr 64:
PUSZKINA/LITERACKA - ... - Kasprzaka - Chociszewskiego - Reymonta (nawrót przez torowisko na wysokości stacji benzynowej) - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót: KACZA - ... - Arciszewskiego - Palacza - Kasprzaka - Matejki - ... - LITERACKA/PUSZKINA.
Autobusy będą zatrzymywać się na 3 tymczasowych przystankach: na ul. Palacza, za skrzyżowaniem z ul. Arciszewskiego, na ul. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Palacza (przy hipermarkecie) oraz na ul. Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego.

Linia nr 79:
DĘBIEC - ... - Dmowskiego - Hetmańska - Reymonta (nawrót przez torowisko na wysokości stacji benzynowej) - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót bez zmian.

Linia nr 93:
GÓRCZYN DWORZEC - ... - Arciszewskiego - Palacza - Kasprzaka - Chociszewskiego - Reymonta (bez wjazdu na torowisko tramwajowe) - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - ... - SOBIESKIEGO DWORZEC.
Autobusy będą zatrzymywać się na 3 tymczasowych przystankach: na ul. Palacza, za skrzyżowaniem z ul. Arciszewskiego, na ul. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Palacza (przy hipermarkecie) oraz na ul. Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego, a także na przystanku "Szymborska" (na ul. Chociszewskiego).
Powrót: W kierunku Górczyna autobusy linii nr 93 pojadą ul. Przybyszewskiego i Reymonta bez wjazdu na torowisko tramwajowe. Tymczasowy przystanek utworzony zostanie na ul. Reymonta, za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką (za zjazdem z Ronda Jeziorańskiego).
Ponadto autobusy linii nr 93 będą zatrzymywać się na przystanku "Arena", który zlokalizowany zostanie na ul. Reymonta, w rejonie ul. Taborowej (na wysokości nieczynnego przystanku tramwajów linii nr 1 i 7).


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: