Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Patrol rowerowy dotrze na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Patrol rowerowy dotrze na Łazarz
10-07-2014 01:11   Janusz Ludwiczak
Czy na Łazarzu jest wystarczająca ilość dróg rowerowych? Jak sprawują się kontrapasy? Czy dobrze funkcjonuje stacja rowerów miejskich przy Parku Wilsona. To sprawdzi w czwartkowe popołudnie Patrol Rowerowy.

Patrole Rowerowe, to wizje lokalne, mające na celu sprawdzenie infrastruktury rowerowej w obrębie danej dzielnicy. Spotkania prowadzone są przez Sekcję Rowerzystów Miejskich i mają charakter otwarty. Do uczestniczenia w nich zaproszeni są wszyscy ci, którym rozwój infrastruktury rowerowej jest bliski.

Naszym zamierzeniem jest również podkreślenie konieczności harmonijnego i bezpiecznego udziału w ruchu drogowym pieszych, rowerów i pojazdów mechanicznych. Chcielibyśmy również wskazać pozytywne przykłady wprowadzonych już udogodnień dla rowerzystów oraz kolejnych miejsc powodujących dalsze problemy. Istotne będzie zwrócenie uwagi na potrzebę właściwego zachowania rowerzystów, właściwej kultury jazdy rowerem i konieczność wzajemnego szacunku uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia Andrzej Rataj z Rady Osiedla Stare Miasto, jeden z pomysłodawców Patroli Rowerowych.

Pierwsze tego typu spotkania odbyły się w 2009 roku i prowadzone były w centrum przez Sekcję Rowerzystów Miejskich oraz ówczesną Radę Osiedla Rybaki-Piaski. Projekt kontynuowany był w latach kolejnych. Tegoroczna edycja Patroli Rowerowych jest częścią kampanii "Rowerowy Poznań 2014". Wnioski ze spotkań posłużą również do analizy miejskiego "Programu Rowerowego na lata 2007-2015".

Patrol Rowerowy zawita w czwartek, o godz. 17:30 przed wejściem głównym do Parku Wilsona, przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego.


Komentarze (2)

10-07-2014 10:42:39
Alex
Opieram przedmówcę -tras rowerowych na Łazarzu brak!
10-07-2014 08:18:47
krscp
Bez żartów. Łazarz to najbiedniejsze pod względem infrastruktury rowerowej osiedle Poznania. 2 pasy rowerowe na Wyspiańskiego (z katastrofalną nawierzchnią), 1 kontrapas na Winklera, 300 metrów drogi pieszo-rowerowej (z frezowanej betonowej kostki) na Hetmańskiej i drugie 200 (z płyt betonowych) wzdłuż Parku Manitiusa. Jedna wydzielona droga dla rowerów od Wojskowej do ronda (200 m), 1 stacja rowerów miejskich. Inwentaryzacja zrobiona. Na upartego w łazarską infrastrukturę można włączyć 1 dobry ddr wzdłuż Bukowskiej i 1 obraz nędzy wzdłuż Przybyszewskiego, ale to drogi na granicy Jeżyc i Grunwaldu. Rada Osiedla nie podejmuje żadnej inicjatywy, choć nie tak dawno P. Wośkowiak w gazecie stwierdził, że na Łazarzu stawiamy na rozwój tras rowerowych. No to słabo idzie, Panie Przewodniczący. Liczę, że na dzisiejszym patrolu padną pomysły, które będzie można zgłosić do projektu budżetu osiedla.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: