Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minibusy obsługują "79". Kapena przewiezie tylko 40 pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minibusy obsługują "79". Kapena przewiezie tylko 40 pasażerów
08-07-2014 02:19   Janusz Ludwiczak
W godzinach wieczornych oraz w weekendy i święta trasę linii nr 79 obsługują minibusy. Kapena Urby jest wyposażona w klimatyzację i może przewieźć 40 pasażerów (w tym 14 na siedząco). Co ciekawe, każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, czego jeszcze w miejskich autobusach nie było.

Dwa lata temu, przed Euro 2012 tabor MPK wzbogacił się o ponad 100 nowoczesnych autobusów, w tym o dwadzieścia sześć 8,6-metrowych autobusów Solaris Urbino, a także o dwa mikrobusy. Na wymianę taboru autobusowego MPK przeznaczyło blisko 94 mln zł, z czego prawie 75 mln zł pochodziło z dotacji Unii Europejskiej.

W godzinach wieczornych, a także w weekendy i święta minibusy wożą pasażerów linii nr 79. Autobusy Kapena Urby 65c są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone są w monitoring i klimatyzację. Co ciekawe, każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, czego jeszcze w miejskich autobusach nie było. Siedzenia dla pasażerów mają też uchylne "stoliki", na których można np. czytać gazetę, a także specjalne podpory na nogi. Fotele mają również możliwość regulacji. Pasażerowie mogą odnieść wrażenie, że nie jadą miejskim, lecz turystycznym autobusem.

Minibusy mogą pomieścić jedynie 40 pasażerów, w tym 14 na miejscach siedzących. Kapena Urby 65c ma 7,45 m długości i 2,16 m szerokości. Masa własna pojazdu wynosi 4445 kg. Pojazd wyprodukowała firma Iveco – Kapena.


Komentarze (1)

09-07-2014 18:29:26
sa
To jest. B. dobry pomysł, ale te budy na tej trasie widziałem już wcześniej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: