Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tłumy odwiedziły w weekend pływalnię w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tłumy odwiedziły w weekend pływalnię w Parku Kasprowicza
07-07-2014 13:33   Janusz Ludwiczak
Temperatury powyżej 30°C sprawiły, że w sobotę pływalnię letnią w Parku Kasprowicza odwiedziło 450 osób, w niedzielę było dwukrotnie więcej zażywających zarówno kąpieli słonecznych jak i wodnych.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza została otwarta z początkiem wakacji, równo w południe, w piątek 27 czerwca. Jeszcze niedawno nie było szans na uratowanie obiektu. Rok temu ze względu na zły stan techniczny kąpielisko przy Arenie było zamknięte. Więcej w artykule: W piątkowe południe otwarta zostanie pływalnia w Parku Kasprowicza.

Przez pierwsze trzy dni funkcjonowania z pływalni w Parku Kasprowicza skorzystało zaledwie 50 osób. Powodem takiej sytuacji jest pogoda - pochmurne dni. Gdy jednak przyjadą upały z obiektu korzysta nawet 1,5 tysiąca osób.

W piątek kąpielisko przy Arenie odwiedziło 300 osób, w sobotę było ich 450, w niedzielę dwukrotnie więcej.

Absolutny rekord miał miejsce trzy lata temu, kiedy było 36°C. Wtedy na pływalni było 2600 osób! W gorące dni z basenów korzysta średnio tysiąc gości - powiedział Andrzej Chyliński, kierownik pływalni.

Kąpielisko przy Arenie ma być czynne do końca sierpnia codziennie w godz. od 9:00 do 18:00. Pomiędzy godz. 6 a 9 oraz od 19 do 21 z kompleksu mogą skorzystać osoby, które chcą spokojnie popływać w dużym basenie. Bilety wstępu kosztują 10 złotych (normalny) i 7 złotych (ulgowy) - są to opłaty za cały dzień korzystania, a nie jak ma to miejsce w przypadku Term za określoną godzinę.

W pływalni w Parku Kasprowicza znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni oprócz pływania mogą skorzystać z 65 metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków.


Komentarze (1)

11-07-2014 07:17:01
Negatyw
Tak trzymać. Komfort Term, to jak kąpiel całej rodziny w jednej wannie. Aż dziw, że ludziska stoją w tej kosmicznej kolejce!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: