Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie Koncertów Promenadowych w Parku Wilsona. Miasto: "Nie uznano celowości" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie Koncertów Promenadowych w Parku Wilsona. Miasto: "Nie uznano celowości"
04-07-2014 07:29   Janusz Ludwiczak
Od dziesięciu lat w lipcowe i sierpniowe niedziele w Parku Wilsona odbywały się Letnie Koncerty Promenadowe. Popołudniami można było nie tylko wysłuchać występów różnych orkiestr dętych: od kolejowych po górnicze, które zabierały w muzyczną podróż od muzyki klasycznej po przeboje Abby i związane z Nowym Jorkiem, ale zobaczyć występy mażoretek. W tym roku nie będzie już Letnich Koncertów Promenadowych w Parku Wilsona. Powodem okazały się fundusze. Miasto nie dofinansowało projektu, gdyż "nie uznało jego celowości".

Od 2003 roku Polski Związek Chórów i Orkiestr "Macierz" Oddział Wielkopolski organizował w lipcu i sierpniu Letnie Koncerty Promenadowe. Najpierw o godz. 12:15 pod Ratuszem na Starym Rynku, a o godz. 16:00 w Parku Wilsona.

W ubiegłym roku w muszli koncertowej wystąpiły: Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Murowanej Gośliny, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kolejarzy czy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Kłodawie.

W trakcie koncertów, które odbywały się w niedzielne letnie popołudnia można było wysłuchać utworów muzyki klasycznej i znane przeboje, które zabrały publiczność do Nowego Jorku czy Szwecji. Koncertom towarzyszyły występy mażoretek.

Niestety w tym roku nie odbędą się Letnie Koncerty Promenadowe.

Kierownictwo Wydziału Kultury Urzędu Miasta nie przyznało żadnych środków na organizację koncertów. Ważniejsze były inne priorytety - żali się Mariusz Polarczyk z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz" w Poznaniu.

Projekt nie otrzymał dofinansowania. Organizacje mogły ubiegać się o środki z tzw. "małych grantów". Letnie Koncerty Promenadowe nie otrzymały wsparcia finansowego, gdyż nie uznano celowości projektu. Dlaczego? To już pytanie do pana prezydenta - tłumaczy Katarzyna Aleszczyk z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania.


Komentarze (6)

20-08-2014 07:19:25
M.Łazarz
Chcąc zachować tradycję koncertów promenadowych Rada Osiedla zabezpieczyła w budzecie na przyszły rok środki na organizację koncertów.
19-08-2014 23:41:09
jerzy
Wielki wstyd, że Urząd nie dba o zwykłych poznaniaków. W najgłębszej komunie co niedziele były koncerty w Parku Kasprzaka. No może w Parku Wilsona nie wypada? To jest skandal, że Urzędnicy zamiast dbać o umilenie wolnego niedzielnego popołudnia poznaniakom, wolą nic nie robić. Przecież można zaprosić różne chociażby zespoły ludowe i nie tylko , które chętnie wystąpią w Poznaniu. I naprawdę nie trzeba wielkich pieniędzy. Trzeba tylko chcieć a nie siedzieć za biurkiem i kombinować co by tu zrobić żeby zarobić i się nie narobić. Panie Prezydencie czas zabrać się za swoich urzędników.
06-07-2014 09:56:45
cyberczechu
Dojazdy do centrów handlowych za darmo się nie wybudują!
04-07-2014 14:54:33
Iwona
Bardzo szkoda. Takich właśnie imprez najbardziej brakuje w Poznaniu. Sama jako nastolatka występowałam tutaj należąc do sekcji tanecznej w Pałacu Kultury :)
04-07-2014 14:01:37
goniec
Panu Grobelnemu i spółce czas podziękować. Szkoda, że tego lata w Parku będzie tylko echo grało...
04-07-2014 09:03:36
kasia
Bo muszą gdzieś znaleźć te 5 milionów na PEKE w parkomatach, a najłatwiej oszczędzać na kulturze...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: