Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wieża ze zjeżdżalniami i linami, karuzela i stolik do gry w szachy pojawiły się na Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wieża ze zjeżdżalniami i linami, karuzela i stolik do gry w szachy pojawiły się na Dmowskiego
04-07-2014 01:20   Janusz Ludwiczak
W ramach rozbudowy placu zabaw przy ul. Dmowskiego (pomiędzy "deskami")f pojawiła się wieża z dwoma zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową z lin, karuzela oraz stolik do gry w szachy i warcaby.

Zanim przy ul. Dmowskiego pojawiły się nowe urządzenia zabawowe trzeba było najpierw raz jeszcze rozstrzygnąć przetarg.

Jeden z wykonawców zaoferował zbyt małą kwotę. To była cena nie przystająca do realiów. Kwota 35 tysięcy złotych w żadnen sposób nie spełni naszych oczekiwań. Jedno z urządzeń kosztowało taką kwotę. Zarząd Zieleni Miejskich zweryfikował ofertę wykonawcy. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że firma jest nierzetelna, należy uciekać od takich podmiotów - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W ramach inwestycji plac zabaw przy "desce" na Dmowskiego wzbogacił się o wieżę z dwoma zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową z lin, karuzelę oraz stolik do gry w szachy i warcaby. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 58 tysięcy złotych.

Obecnie na końcowym etapie znajduje się również sprawa zamiany gruntów pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald, a Miastem Poznań. Dzięki temu Rada Osiedla Św. Łazarz będzie mogła dalej rozbudowywać plac zabaw przy ul. Dmowskiego i w przyszłości stworzyć tutaj miejsce rekreacyjne.

Już został przygotowany operat szacunkowy, będą toczyły się ostatnie rozmowy przedstawicieli osiedla i spółdzielni z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami - powiedział Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: