Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PEKA = Paraliż Ekstremalny - Komunikacyjna Apokalipsa. Punkt ZTM na Matejki pracował do północy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PEKA = Paraliż Ekstremalny - Komunikacyjna Apokalipsa. Punkt ZTM na Matejki pracował do północy
02-07-2014 12:05   Janusz Ludwiczak
Punkt Obsługi Klienta ZTM przy ul. Matejki powinien być czynny do godz. 20. Pasażerów chcących wyrobić lub doładować kartę PEKA jest aż tylu, że ochroniarze już po godz. 19 nie wpuszczają nowych klientów. Ostatni petenci w poniedziałek z siedziby Zarządu Transportu Miejskiego wychodzili 40 minut po północy. Niewiele lepiej było we wtorek.

Skrót PEKA można rozszyfrować jako Paraliż Ekstremalny - Komunikacyjna Apokalipsa. Od wtorku, 1 lipca obowiązuje nowa taryfa biletowa. Podróżując tramwajami i autobusami "pikamy", czyli przykładamy kartę PEKA do czytnika. Za pomocą tPortmonetki płacimy za faktyczną liczbę przejechanych przystanków.

Miało być lepiej, a wyszło jak zawsze. W kolejkach do punktów sprzedaży biletów ZTM, w których doładujemy i wyrobimy kartę PEKA trzeba stać nawet trzy godziny! Na dodatek występują problemy z kupnem biletów i doładowaniem tPortmonetki. Okazuje się, że posiadacze kart wydanych kilka miesięcy temu nie mają wgranego oprogramowania systemu, który liczy ilość przejechanych przystanków. Powoduje to, że właściciele takich kart muszą raz jeszcze udać się do punktu ZTM. Na dodatek sporo punktów sprzedaży biletów, jak ten w saloniku prasowym przy ul. Głogowskiej 115 nie posiada skonfigurowanego systemu do systemu Peka. W takich punktach nie można doładować tPortmonetki.

Ogromne kolejki ustawiają się do samych punktów obsługi klienta ZTM. Pasażerów chcących wyrobić lub doładować kartę PEKA jest aż tylu, że ochraniarze już po godz. 19 nie wpuszczają nowych klientów. Ostatni petenci w poniedziałek z siedziby Zarządu Transportu Miejskiego wychodzili o godz. 0:40. Niewiele lepiej było we wtorek. Ostatni klient odszedł z okienka również w okolicach północy. W pozostałych punktach było to ok. godz. 23.

Ponadto kolejny tydzień punkt ZTM na Junikowie czynny jest tylko do godz. 13, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Na dodatek nie działają wszystkie czytniki. We wtorek, kiedy wprowadzono system PEKA czynnych było 96% czytników w autobusach i 89% w tramwajach.

Pasażerowie mieli również problemy z kupnem biletów w automatach, które były nieczynne.

W części biletomatów stacjonarnych i części biletomatów mobilnych – z uwagi na problemy dostawcy oprogramowania – od nocy trwa wgrywanie nowej taryfy, proces powinien zostać wkrótce zakończony - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Problemy pojawiają się również z serwisem PEKA, który umożliwia kupno biletów przez internet oraz złożenie wniosku.

Portal internetowy www.peka.poznan.pl notuje rekordową liczbę odwiedzin. Korzysta z niego 118 tys. użytkowników. Tylko w poniedziałek doszło 16 tys. nowych użytkowników. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie portal może być okresowo niedostępny, informatycy wykonawcy systemu – firmy BULL Polska – intensywnie pracują nad zwiększeniem wydajności systemu - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: