Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Ósemki" wzięli udział w grze miejskiej,w trakcie której poznali 90-letnią historię szkoły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Ósemki" wzięli udział w grze miejskiej,w trakcie której poznali 90-letnią historię szkoły
25-06-2014 13:59   Janusz Ludwiczak
Niecałe cztery godziny mieli uczniowie VIII LO na rozwiązanie gry miejskiej, która została zorganizowana z okazji jubileuszu 90-lecia szkoły. Gra miała na celu dokładniejsze poznanie historii "Ósemki".

Uczestnicy "Ósemkowej" gry miejskiej musieli nie tylko odwiedzić grób założyciela szkoły - ks. Czesława Piotrowskiego, dom Anny Jantar czy dawną siedzibę VIII LO przy ul. Bosej, ale również rozwiązać hasło ze znalezionych po trasie wiadomości. Odpowiedzi należało wysłać za pomocą QR codów.

Nasza gra miejska polegała na zgraniu się w klasach i wspólnie poznanie historii szkoły. Pierwszy etap polegał na tym, by odnaleźć kartki, które dotyczą danych miejsc. Trzeba było je odwiedzić. Było to m.in. grób ks. Czesława Piotrowskiego, dom Anny Jantar, która jest absolwentką "Ósemki", dawny budynek szkoły na Górczynie czy siedzibę Komitetu Miejskiego Polskiej Partii Robotniczej - powiedział Krzysztof de BHruijn, organizator gry miejskiej "90-lecie VIII LO".

"Ósemkową" grę miejską najszybciej rozwiązali uczniowie i uczennice klasy 1c i 1f. W nagrodę jako pierwsi mogli zwiedzić nową siedzibę szkoły, która od września będzie mieścić się w centrum miasta, przy ul. Cegielskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: