Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Ósemki" wzięli udział w grze miejskiej,w trakcie której poznali 90-letnią historię szkoły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Ósemki" wzięli udział w grze miejskiej,w trakcie której poznali 90-letnią historię szkoły
25-06-2014 13:59   Janusz Ludwiczak
Niecałe cztery godziny mieli uczniowie VIII LO na rozwiązanie gry miejskiej, która została zorganizowana z okazji jubileuszu 90-lecia szkoły. Gra miała na celu dokładniejsze poznanie historii "Ósemki".

Uczestnicy "Ósemkowej" gry miejskiej musieli nie tylko odwiedzić grób założyciela szkoły - ks. Czesława Piotrowskiego, dom Anny Jantar czy dawną siedzibę VIII LO przy ul. Bosej, ale również rozwiązać hasło ze znalezionych po trasie wiadomości. Odpowiedzi należało wysłać za pomocą QR codów.

Nasza gra miejska polegała na zgraniu się w klasach i wspólnie poznanie historii szkoły. Pierwszy etap polegał na tym, by odnaleźć kartki, które dotyczą danych miejsc. Trzeba było je odwiedzić. Było to m.in. grób ks. Czesława Piotrowskiego, dom Anny Jantar, która jest absolwentką "Ósemki", dawny budynek szkoły na Górczynie czy siedzibę Komitetu Miejskiego Polskiej Partii Robotniczej - powiedział Krzysztof de BHruijn, organizator gry miejskiej "90-lecie VIII LO".

"Ósemkową" grę miejską najszybciej rozwiązali uczniowie i uczennice klasy 1c i 1f. W nagrodę jako pierwsi mogli zwiedzić nową siedzibę szkoły, która od września będzie mieścić się w centrum miasta, przy ul. Cegielskiego.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: