Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty tramwaje nie pojadą przez Hetmańską i Reymonta. Będą utrudnienia również dla kierowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty tramwaje nie pojadą przez Hetmańską i Reymonta. Będą utrudnienia również dla kierowców
27-06-2014 12:33   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Reymonta oraz Reymonta z Wyspiańskiego. Na dwa tygodnie zmienią się trasy "jedynki" i "siódemki" oraz autobusów linii nr 45, 64, 79 i 93. Objazdy czekają również na kierowców.

Od 28 czerwca do 12 lipca prowadzone będą prace remontowe przejazdów tramwajowych w ul. Reymonta na skrzyżowaniach z ulicami Wyspiańskiego oraz Hetmańska/Grochowska. Z uwagi na powyższe nastąpi korekta tras linii tramwajowych 1 i 7 oraz autobusowych linii 45, 64, 79 i 93.

Ostatnie remonty na obu przejazdach były przeprowadzane w latach 90-tych.Czas więc najwyższy na wymianę szyn i nawierzchni co wpłynie bezpieczeństwo, komfort i płynność ruchu, zarówno tramwajowego jak i samochodowego - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

"Jedynka" i "siódemka" pojadą objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką. Nie będzie uruchomiony autobus "za tramwaj". Komunikację zastępczą mają zapewnić autobusy linii nr 45, 64, 79 i 93, które zmienią swoje trasy.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 28.06. DO 12.07.2014:

Linia nr 1:
FRANOWO - ... - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia nr 7:
OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - ... - ZAWADY

Linia nr 45:
KACZA - .... - Marcelińska - Przybyszewskiego (bez wjazdu na torowisko tramwajowe) - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Wojskowa - Wyspiańskiego - Głogowska - Zachodnia - DWORZEC ZACHODNI.
W kierunku Dworca Zachodniego autobusy linii nr 45 będą zatrzymywać się na przystanku linii nocnej nr 251, zlokalizowanym na ul. Grunwaldzkiej, pomiędzy Iłłakowiczówny a Wojskową.
Powrót bez zmian.

Linia nr 64:
PUSZKINA/LITERACKA - ... - Kasprzaka - Chociszewskiego - Reymonta (nawrót przez torowisko na wysokości stacji benzynowej) - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót: KACZA - ... - Arciszewskiego - Palacza - Kasprzaka - Matejki - ... - LITERACKA/PUSZKINA.
Autobusy będą zatrzymywać się na 3 tymczasowych przystankach: na ul. Palacza, za skrzyżowaniem z ul. Arciszewskiego, na ul. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Palacza (przy hipermarkecie) oraz na ul. Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego.

Linia nr 79:
DĘBIEC - ... - Dmowskiego - Hetmańska - Reymonta (nawrót przez torowisko na wysokości stacji benzynowej) - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót bez zmian.

Linia nr 93:
GÓRCZYN DWORZEC - ... - Arciszewskiego - Palacza - Kasprzaka - Chociszewskiego - Reymonta (bez wjazdu na torowisko tramwajowe) - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - ... - SOBIESKIEGO DWORZEC.
Autobusy będą zatrzymywać się na 3 tymczasowych przystankach: na ul. Palacza, za skrzyżowaniem z ul. Arciszewskiego, na ul. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Palacza (przy hipermarkecie) oraz na ul. Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego, a także na przystanku "Szymborska" (na ul. Chociszewskiego).
Powrót: W kierunku Górczyna autobusy linii nr 93 pojadą ul. Przybyszewskiego i Reymonta bez wjazdu na torowisko tramwajowe. Tymczasowy przystanek utworzony zostanie na ul. Reymonta, za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką (za zjazdem z Ronda Jeziorańskiego).
Ponadto autobusy linii nr 93 będą zatrzymywać się na przystanku "Arena", który zlokalizowany zostanie na ul. Reymonta, w rejonie ul. Taborowej (na wysokości nieczynnego przystanku tramwajów linii nr 1 i 7).

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się również kierowcy. Nie będzie przejazdu ulicą Arciszewskiego w stronę ul. Reymonta oraz ulicą Hetmańską. Objazd wytyczony zostanie ulicami Palacza, Kasprzaka i Hetmańską. Kierowcy samochodów osobowych będą mogli również nawracać na ul. Hetmańskiej, na wysokości Szymborskiej.
Nie będzie również możliwości przejazdu ulicą Hetmańską w stronę Grochowskiej i Arciszewskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez przejazd tramwajowy, na ul. Reymonta za skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego.
Ponadto kierowcy nie skręcą z ulicy Reymonta w Wyspiańskiego (zjeżdżając z Ronda Jeziorańskiego). Objazd poprowadzony zostanie przez ulicę Grunwaldzką i Wojskową. Kierowcy będą mogli również nawrócić na przejeździe tramwajowym na ul. Reymonta, w rejonie ul. Taborowej.

W sobotę zakończą się również prace drogowe na ul. Roosevelta i Bukowskiej (remont przystanku "Bałtyk"). Ulicą Grunwaldzką (pomiędzy Rondem Jeziorańskiego a ul. Roosevelta) znów będą jeździć tramwaje linii nr 6, 13 i 15, a na ulicę Roosevelta (od Mostu Teatralnego do Mostu Dworcowego) wrócą tramwaje linii nr 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15, 18. Na swoje trasy powrócą także autobusy linii nr 48, 51, 59, 63, 68, 69, 77, pospiesznej L oraz nocne nr 238, 240, 242, 249, 251, 252.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: