Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodzi lisek przy Reymonta, cichuteńko stawia nogi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodzi lisek przy Reymonta, cichuteńko stawia nogi
20-11-2008 13:56   Janusz Ludwiczak
W rejon trzech ulic: Promienistej, Obozowej i Reymonta, w bezpośrednim sąsiedztwie Łazarza od kilku tygodni widywane są... lisy – poinformował czwartkowy "Głos Wielkopolski".

Jak poinformował "Głos Wielkopolski" na ogródkach działkowych przy ulicy Reymonta, Obozowej i Promienistej oraz w pobliżu pływalni Olimpia widywane są przez mieszkańców okolic...lisy. Zwierzęta odwiedzają także tereny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej znajdującej się przy ulicy Obozowej i Grunwaldzkiej.

Nie wykluczone, że lisy zagnieździły się na terenach ogródków działkowych. Widywane są także przy pływalni Olimpia i terenach policyjnych.

Jak lisy mogły znaleźć się w pobliżu ulicy Reymonta i Promienistej? Zwierzęta mogły w poszukiwaniu pożywienia wydostać się z lasu, sęk w tym, że najbliższy to Lasek Marceliński.

Czy lisy na stałe zamieszkają na ogródkach działkowych przy ulicy Reymonta? Jak powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Władysław Jakubiak, główny specjalista ochrony lasów w poznańskim Zarządzie Zieleni Miejskiej: "Lis jest własnością Skarbu Państwa. Nie możemy go tak dowolnie przesiedlać. Na nic by się to i tak nie zdało. Szybko powróci. Człowiek musi nauczyć się żyć w ich sąsiedztwie".

Lis należy do rodziny psowatych i bywa towarzyski. Żywi się ssakami – głównie gryzoniami, ptakami, padliną, niekiedy gadami, bezkręgowcami, a także jagodami i orzechami. Zwierzęta te żyją w parach lub grupach. Lisy potrafią mieć nawet półtorej metra długości, z czego do 63 cm może mieć ogon. Ważą od 2 do 10 kilogramów, a ich ciąża trwa 52 dni.

Tekst opracowany na podstawie "Głosu Wielkopolskiego" i Wikipedii


Fot: Wikipedia

Komentarze (4)

25-11-2008 15:04:31
madzia
A to ciekawe, oj muszę się przejść zobaczyć, jak się zaklimatyzują mielibyśmy takie łazarskie zoo i las
23-11-2008 20:02:54
Wujaszek Wania
Ale jaja :) - to co w tym kraju nie jest własnością Skarbu Państwa? Wróble i muchy tez zostały znacjonalizowane?
21-11-2008 16:20:47
dr
Dobre, list jest własnością Skarbu Państwa
20-11-2008 18:32:04
lis
no oprócz dzikich kotów, psów mamy lisy , No to szczury juz pożegnamy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: