Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już od roku Hetmańska zamienia się w galerię sztuki graffiti - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już od roku Hetmańska zamienia się w galerię sztuki graffiti
22-06-2014 08:37   Janusz Ludwiczak
Każdego tygodnia przy wiadukcie kolejowym na ulicy Hetmańskiej pojawia się nowe graffiti. Niektóre malowidła to prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki programowi "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" grafficiarze mogą legalnie malować na murach i ścianach.

Ponad rok temu, w kwietniu 2013 r. Miasto Poznań we współpracy z miejskimi jednostkami organizacyjnymi (m.in. Zarządem Dróg Miejskich) wdrożyło program "Poznań promuje sztukę nie wandalizm". Grafficiarze mogą teraz legalnie malować w kilkunastu miejscach, między innymi na ścianie oporowej pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Hetmańskiej, pod biurowcem Skalar Office Center. Sukcesywnie pojawiają się nowe graffiti.

Grafficiarze tworzą swoje dzieła sztuki zazwyczaj w nocy. Niektóre malowidła to prawdziwe dzieła sztuki, które prezentujemy je Państwu co jakiś czas.

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w kwietniu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w lipcu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w grudniu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w marcu 2014


R E K L A M A

Komentarze (4)

11-08-2014 22:42:14
Malarz
Drodzy rowerzyści...macie pretensje o to że zostaje bałągan pod ścianą a sami nie jesteście lepsi...widzicie już z kilometra że ktoś maluje a nawet nie zwalniacie przy takiej osobie wręcz przeciwnie zapier****cie na tych swoich rowerkach jak by się paliło !!!! Taka osoba która maluje jest skupiona mocniej na tym co robi na ścianie a nie tym co się dzieje dookoła także może się zdarzyć że robi niekontrolowane ruchy do tyłu więc apeluję byście ZWALNIALI przy takiej osobie i mieli to na uwadze !!!!!! Pozdrawiam
23-06-2014 07:57:16
rowerzysta
TAK tak popieram przedmówcę !! Wydział Oświaty niech postawi tu jednego z urzędników podczas kolejnych "malowań" Niech pilnuje, aby po skończonej pracy posprzątali. Na to stanowisko proponuje starszego inspektora Hanne Fanny Janowicz z W. Oświaty. Ma one duże doświadczenie i jest bystra w zbieraniu butelek. Również jej obowiązki nie wiele różnią się do tych na Libelta. tu siedzi i nic nie robi i pod mostem też by mogła. No ale to na świeżym powietrzu i bardziej praktycznie dla miasta Poznania i społeczeństwie.
22-06-2014 15:30:12
kazió
Na zdj 9 i ost to Marian Dziędziel ? :-)
22-06-2014 11:45:44
ŁAZARZ KING
Panie Januszu Bardzo dobry pomysł z tym graffiti ale niestety nie wspomniał Pan o rozbitym szkle na tym odcinku drogi rowerowej. Panowie "artyści" powinni sprzątać po sobie !!! Rozumiem, że aby mieć wenę należy sobie łyknąć piwko albo dwa, ale żeby zostawiać po sobie puste flaszki tego nie kumam. Wymiana dętki/lub opony kosztuje. Ciekawe czy Miasto Poznań bedzie zwracać nam ROWERZYSTOM kasę za serwis ??? Zwracanie uwagi tym panom nie skutkuje bo ile razy można słuchać: "SPIERDA*J !!!" lub tym podobne wiązanki ???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: