Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejście widmo na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przejście widmo na Głogowskiej
22-06-2014 08:24   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Głogowskiej, przy wjeździe na trasę PeSTki znajduje się nietypowe przejście dla pieszych. "Przejście widmo - jednakże śladu nie ma ani jezdni, ani skrzyżowania, ani pasów A zatem po co sygnalizacja, która częściowo jest ukryta w krzakach? I komu ona służy?" - pyta nasz Czytelnik.

Dobrze, że w tym miejscu nie pomalowano pasów i nie ułatwiono policjantów z drogówki, aby wlepiali mandaty za przechodzenie na czerwonym. Takie przejście widmo jest na ul Głogowskiej nie opodal wyjazdu PeSTki. Jednakże śladu nie ma ani jezdni, ani skrzyżowania, ani pasów A zatem po co sygnalizacja, która częściowo jest ukryta w krzakach? I komu ona służy? Takich przypadków bzdurnych sygnalizatorów w Poznaniu jest dużo. Niedawno przejście widmo znajdowało się przy wejściu głównym na MTP. Szkoda, ze słupy te nie zostały zamontowane na ul. Dmowskiego, gdzie ze starości skorodowały słup walnął wprost na samochód - pisze nasz Internauta, Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Okazuje się, że światła te mimo iż nie działają powstały z myślą o planowanym wjeździe na działkę, na której ma stanąć hotel Qubus. Kiedy i czy w ogóle? Tego nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE: Naprzeciwko Targów powstanie Hotel Qubus?


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Sygnalizator świetlny spadł na samochód na skrzyżowaniu Dmowskiego i Hetmańskiej - auto zniszczone

ZOBACZ TAKŻE: "Absurdalne" światła na przejściu "widmo" zostały zlikwidowane

ZOBACZ TAKŻE: Naprzeciwko Targów powstanie Hotel Qubus?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

23-06-2014 12:39:54
JS
A co ma do prywatnej działki Grobelny? Matołku... Plany wybudowania tam hotelu są od wielu lat. Widocznie ciebie jeszcze nie było wtedy w Poznaniu :)
23-06-2014 08:01:46
rowerzysta
NO tam HOTEL no to podziękujmy Grobelnemu za wspaniały pomysł. Głogowska wyremontowana, PeStKa, z przystankiem też "lśni". No jak sie pojawią wywrotki to wszystko zniszczą. No a turysra ma fajny widok na zadupie dworca, obsikane krzaki . Naprawdę Grobelny zadziałał. TEMU Panu już podziękujmy... Ciekawe ile dostał.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: