Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zniknęły barierki pomiędzy peronem 1 a placem dworcowym. PKP zaczyna poprawiać dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zniknęły barierki pomiędzy peronem 1 a placem dworcowym. PKP zaczyna poprawiać dworzec
20-06-2014 07:26   Janusz Ludwiczak
Zdemontowana została barierka, która odgradzała peron 1 i plac przed starym budynkiem dworca. Barierka sprawiała sporo problemów dla podróżnych, którzy chcieli dostać się z przystanku autobusowego czy od strony Dworca Zachodniego na Dworzec Główny.

29 maja informowaliśmy, że PKP postanowiło, by nowy Dworzec Główny stał się bardziej funkcjonalny. Pierwsze kroki zostały już podjęte. Zdemontowana została barierka, która odgradzała peron 1 od placu dworcowego.

Zmiany zostały przeprowadzone po analizie jaką sporządził dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej. Więcej w artykule: Nowy dworzec ma już dwa lata i stanie się bardziej funkcjonalny. Pojawią się schody ruchome w dół.

Czekamy zatem na schody ruchome, które będą zwozić pasażerów na dół z Dworca Głównego na perony 1, 2 i 3.


Komentarze (3)

22-06-2014 16:06:00
Bieganek
Hmm... Jestem tam 'przelotem' codziennie rano. I codziennie rano uderza zapach moczu spod ruchomych schodów na dworzec. A tablica niestety dość często niedomaga (nie całkowicie, ale pojedyncze segmenty), nie ma tu słońce nic do rzeczy. Wiem, że to podejście pesymistyczne, ale zgniłka psuje cały koszyk - najpiękniejszą przestrzeń zepsuje smród i natarczywi żulanie. Niemniej doceniam starania, by było wygodniej, czekam na ruchy poprawiające bezpieczeństwo.
21-06-2014 16:34:14
kazió
Nie narzekaj i nie szukaj dziury w całym marudo. Z tą tablicą wszystko ok tylko zdjęcie zostało zrobione pod takim a nie innym kątem, w dodatku światło słoneczne sprawia, że litery na wyświetlaczu są słabo widoczne. Myślę, że podróżni zarówno na zdj 2 jak i na zdj 3 nie gapią sie bezmyślnie na czarny ekran. Trochę pozytywnego myślenia a oprócz żuli, smrodu i "niedziałających" tablic dostrzeżesz piękne kolory, pozdrawiam.
21-06-2014 14:25:39
Bieganek
A ja mam ciekawą obserwację. Stoją w tym miejscu trzy wiaty. Ulubione miejsce lokalnego żulostwa, które zaanektowało na swoje świątynie dumania już dwie z trzech. Pasażerom czekającym na autobus została jedna, i tak śmierdząca moczem i tanimi fajkami. I teraz najlepsze: ani ochrona dworca, ani policja nie poczuwają się do zaprowadzenia porządku. BTW: Na zdjęciu 3 mamy piękny przykład niedziałania cud-tablic za miliony.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: