Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zniknęły barierki pomiędzy peronem 1 a placem dworcowym. PKP zaczyna poprawiać dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zniknęły barierki pomiędzy peronem 1 a placem dworcowym. PKP zaczyna poprawiać dworzec
20-06-2014 07:26   Janusz Ludwiczak
Zdemontowana została barierka, która odgradzała peron 1 i plac przed starym budynkiem dworca. Barierka sprawiała sporo problemów dla podróżnych, którzy chcieli dostać się z przystanku autobusowego czy od strony Dworca Zachodniego na Dworzec Główny.

29 maja informowaliśmy, że PKP postanowiło, by nowy Dworzec Główny stał się bardziej funkcjonalny. Pierwsze kroki zostały już podjęte. Zdemontowana została barierka, która odgradzała peron 1 od placu dworcowego.

Zmiany zostały przeprowadzone po analizie jaką sporządził dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej. Więcej w artykule: Nowy dworzec ma już dwa lata i stanie się bardziej funkcjonalny. Pojawią się schody ruchome w dół.

Czekamy zatem na schody ruchome, które będą zwozić pasażerów na dół z Dworca Głównego na perony 1, 2 i 3.


R E K L A M A

Komentarze (3)

22-06-2014 16:06:00
Bieganek
Hmm... Jestem tam 'przelotem' codziennie rano. I codziennie rano uderza zapach moczu spod ruchomych schodów na dworzec. A tablica niestety dość często niedomaga (nie całkowicie, ale pojedyncze segmenty), nie ma tu słońce nic do rzeczy. Wiem, że to podejście pesymistyczne, ale zgniłka psuje cały koszyk - najpiękniejszą przestrzeń zepsuje smród i natarczywi żulanie. Niemniej doceniam starania, by było wygodniej, czekam na ruchy poprawiające bezpieczeństwo.
21-06-2014 16:34:14
kazió
Nie narzekaj i nie szukaj dziury w całym marudo. Z tą tablicą wszystko ok tylko zdjęcie zostało zrobione pod takim a nie innym kątem, w dodatku światło słoneczne sprawia, że litery na wyświetlaczu są słabo widoczne. Myślę, że podróżni zarówno na zdj 2 jak i na zdj 3 nie gapią sie bezmyślnie na czarny ekran. Trochę pozytywnego myślenia a oprócz żuli, smrodu i "niedziałających" tablic dostrzeżesz piękne kolory, pozdrawiam.
21-06-2014 14:25:39
Bieganek
A ja mam ciekawą obserwację. Stoją w tym miejscu trzy wiaty. Ulubione miejsce lokalnego żulostwa, które zaanektowało na swoje świątynie dumania już dwie z trzech. Pasażerom czekającym na autobus została jedna, i tak śmierdząca moczem i tanimi fajkami. I teraz najlepsze: ani ochrona dworca, ani policja nie poczuwają się do zaprowadzenia porządku. BTW: Na zdjęciu 3 mamy piękny przykład niedziałania cud-tablic za miliony.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: