Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 200 projektów zgłoszono do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 200 projektów zgłoszono do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015
18-06-2014 13:54   Janusz Ludwiczak
201 projektów nadesłano do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Podobnie jak w latach ubiegłych do wykorzystania jest 10 milionów złotych, jednak urzędnicy wprowadzili nowość. Kwota ta została podzielona na dwie pule: projektów "dużych" (tzw. twardych) , gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych" (tzw. miękkich), do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie można zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów.

Urzędnicy otrzymali w sumie 201 projektów, z czego poprawnie zgłoszonych było 186. 172 wnioski nadesłano przez stronę internetową, pozostałe papierowo drogą listowną lub przez punkty konsultacyjne. Z Grunwaldu zgłoszono 16% wniosków (dla porównania ze Starego Miasta 29%, z Jeżyc 24%, z Nowego Miasta 21% a z Wildy tylko 8%).

Łączna wartość wszystkich projektów szacowana jest na 260 milionów złotych. W dalszych krokach projekty zostaną upublicznione, przekazane radom osiedli oraz wydziałom i jednostkom Urzędu Miasta - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Do 15 czerwca można było składać projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych do wykorzystania jest 10 milionów złotych, jednak urzędnicy wprowadzili nowość. Kwota ta została podzielona na dwie pule: projektów "dużych" (tzw. twardych) , gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych" (tzw. miękkich), do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie można zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów. Co ważne można było zgłaszać projekty, które będą zrealizowane na terenie należącym do miasta lub przez poznańskie instytucje.

Po raz pierwszy w głosowaniu, które zostanie przeprowadzone w pierwszej połowie października będą mogły wziąć udział osoby w wieku 16 i 17 lat oraz studenci na podstawie umowy najmu mieszkania.

Będziemy przedstawiać na bieżąco projekty, jakie zgłoszono do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 dla obszaru Łazarza i okolic.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: