Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gdańsk będzie miał swoją planszę Monopoly - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gdańsk będzie miał swoją planszę Monopoly
14-06-2014 07:48   Janusz Ludwiczak
Gdańsk po Nowym Jorku, Londynie, Sydney, Grenadzie czy Liverpoolu będzie miał swoją edycję gry Monopoly.

Monopoly to klasyczna gra polegająca na handlu nieruchomościami. Została wymyślona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Elizabeth Magie. Daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się.

Jesienią 2008 roku Gdynia jako pierwsze polskie miasto w historii znalazło się na planszy Monopoly Świat. Na początku roku producent gry ogłosił konkurs na wybór miast, które ukażą się na planszy. Głosy można było oddawać w internecie na miasta wytypowane przez producenta oraz nominować swoje miasto do tzw. "dzikiej karty". W ciągu 6 tygodni padło ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Ostatecznie dwie "dzikie karty" trafiły do Tajpej i Gdyni.

Z kolei trzy lata później, we wrześniu 2011 r. pojawiła się gra Monopoly Polska, na której znalazły się 22 miasta, które uzyskały największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu. Są to : Białystok, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Gdynia, Kraków, Kalisz, Wrocław, Piotrków Trybunalski, Tarnów, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin, Elbląg, Chojnice, Łódź, Rybnik, Toruń, Katowice, Lublin, Warszawa. Dzikie karty uzyskały: Bełchatów i Świętochłowice.

Producent wydał również warszawską edycję gry Monopoly, w której kupujemy nie miasta, a ulice, wśród których są m.in. Aleje Jerozolimskie, Nowy Świat czy Plac Wilsona.

W tym roku producent gry wyda gdańską wersję Monopoly.

Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić pierwszą edycję gry Monopoly w Polsce poświęconą wyłącznie jednemu miastu, na dodatek miastu wolności. Od dawana zastanawialiśmy się nad polską edycją gry, rozważaliśmy inne miasta, ale ostatecznie urzekł nas właśnie Gdańsk. W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. To niezwykle trudne zadanie, bo miejsc wartych umieszczenia Gdańsk ma bardzo wiele - powiedział Bartosz Sikorski z firmy Winning Moves, producenta gry.

Czy na planszy pojawi się Długi Targ, Fontanna Neptuna, Żurawie Stoczniowe, Park Oliwski, Dwór Artusa, Stocznia, molo w Brzeźnie a może plaża na Stogach? Tego jeszcze nie wiadomo. Obecnie trwa głosowanie na miejsca, które znajdą się na najdroższych polach. Opinie i sugestie można wpisywać również na profilu gry na portalu społecznościowym Facebook.

Co ciekawe projektu w żaden sposób nie sfinansuje miasto, jednak o sugestie zostały poproszone władze Gdańska.

Jest nam ogromnie miło, że producent gry Monopoly wybrał właśnie Gdańsk. Jest to przedsięwzięcie komercyjne, w którym miasto nie partycypuje - tłumaczy Michał Piotrowski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Na razie tylko Gdańsk będzie mieć swoją grę Monopoly. Gra ma być dostępna w październiku i będzie kosztować ok. 100 zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: