Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kawiarenka stanie w Parku Kasprowicza? Rada osiedla chce wyremontować alejki wokół Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kawiarenka stanie w Parku Kasprowicza? Rada osiedla chce wyremontować alejki wokół Areny
13-06-2014 13:56   Janusz Ludwiczak
W Parku Kasprowicza przy pływalni letniej wiosną przyszłego roku może stanąć kawiarenka w kontenerze, w której nie tylko moglibyśmy wybić kawę ale skosztować domowego ciasta. Rada Osiedla Św. Łazarz chciałaby, by alejki w Parku Kasprowicza zostały wyremontowane. Na ten cel łazarski samorząd pomocniczy chce ubiegać się o środki z grantu.

Podczas ostatniej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbyła się 28 maja omówiono wstępny plan wydatków - budżet na 2015 rok.

Przez pół roku nie będzie możliwości realizowania zadań. W marcu kończy się obecna kadencja. Zadania będą mogły realizować poszczególne wydziały Urzędu Miasta. Śladami Starego Miasta proponuję zabezpieczyć środki na małe granty, zadania dla ludzi, którzy chcą coś zrobić dla Łazarza. Ponadto rozważamy zabezpieczyć środki na grant na renowację ścieżek w Parku Kasprowicza - mówiła w trakcie sesji Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz planuje również w przyszłym roku przeznaczyć środki na remont chodników na ulicy Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej), Matejki (od Konopnickiej do Grunwaldzkiej - strona wschodnia) oraz Chociszewskiego (naprawy punktowe ze środków ZDM.

W kolejnych etapach planowany jest remont chodników na ul. Jarochowskiego (od Wyspiańskiego do Chociszewskiego - wzdłuż Parku Kasprowicza), Siemiradzkiego, Wojskowej (od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej) oraz na ul. Winklera.

Chciałybyśmy stworzyć miejsce, gdzie można sobie usiąść, wypić dobrą kawę i przekąsić coś dobrego. Myślimy o kontenerze, jako takim tymczasowym budynku, który spełniałby tą funkcję kawiarnianą - wskazuje Ewa Śliwa, pomysłodawczyni.

Planujemy, by w tej kawiarence pojawiło się prawdziwe domowe ciasto, chcemy realizować swoje pasje do gotowania. Będzie oferta dla wszystkich: dla dzieci, młodzieży, osób starszych a także dla biegaczy - mówi Katarzyna Stawarz-Nowak.

Od dziecka jesteśmy związane z tą dzielnicą, mieszkamy niedaleko Parku Kasprowicza, przy ul. Chociszewskiego. Widzimy, że jest zapotrzebowanie na takie miejsce. Spacerując wokół Areny nie ma gdzie wypić kawy. Procedury wymagają czasu, czekamy na pozwolenia. Kawiarenka mogłaby zacząć działać wiosną przyszłego roku - zapowiada Ewa Śliwa.

Obecnie projekt kawiarenki jest na etapie koncepcji. Pomysłodawczynie czekają na wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji.


Komentarze (3)

14-06-2014 07:59:05
morlock
Intencje świetne byle nie pod pretekstem wykorzystania pozostałych kontenerów (wiecie jakich). Sam się chętnie dorzucę do wpasowanego w Park domku np. Drewbudowego. Po "Przymiarce" na winklu Drużbackiego i Wyspiańskiej to kolejny celny strzał. Oby nie przerodził się w piwodajnię czy inną wódopójnię.
13-06-2014 19:50:08
stary Łazarzanin
super pomysł! Też o takim myślałem zanim się wyprowadziłem z Poznania.. a wyprowadziłem się do miejsca gdzie wypicie dobrej kawy w parku i okolicach nie jest problemem ;) Arena potrzebuje kawiarenki na luzie. Trzymam kciuki i dobrze wiedzieć, że będzie do czego wracać na Łazarzu. W miarę możliwości sugeruję aby kawiarenka nie stała w środku betonów tylko jak najbliżej zieleni na której można rozłożyć leżaczki - uwierzcie, to się sprawdzi!
13-06-2014 14:26:03
M.
A po co kontener? W budynku Areny była kiedyś kawiarnia. Nie pamiętam literki oznaczającej wejście, ale było to wejście naprzeciw płotu szkoły. Kawiarnia była duża, a przy tym przytulna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: