Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybrano Człowieka Roku Łazarza 2014 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybrano Człowieka Roku Łazarza 2014
07-06-2014 22:02   Janusz Ludwiczak
Po trwającym ponad godzinę posiedzeniu Kapituły wybrano "Człowieka Roku Łazarza 2014". Jest to nagroda przyznawana dla wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

Od 21 lat przyznawany jest tytuł "Człowiek Roku Łazarza".

Jest to nagroda przyznawana przez kapitułę z okazji Dni Łazarza. Celem inicjatorów plebiscytu jest to, poszukać, promować i wyróżnić osoby, które czymś bardzo sympatycznym, swoją pracą zawodową, działalnością społeczną, zaangażowaniem, czy też dorobkiem życiowym zaznaczyły się w krajobrazie tej dzielnicy. Często bywa tak, że są to osoby skromne, które nie szukają poklasku, których nikt do tej pory nie zauważył. Chcemy przy wyróżnianiu zwrócić uwagę na osoby nie tylko popularne, rozpoznawalne, ale przede wszystkim na ciche i spokojne osoby, które od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

W piątkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się posiedzenie Kapituły, w skład której wchodzą dotychczasowi laureaci tytułu nagrody "Człowiek Roku Łazarza", a także przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz i Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Kapituła w składzie: Krzysztof Antkowiak, Jerzy Babiak, Helena Czajka, Lidia Dudziak, Janusz Heller, Izabella Hermanowska, Stanisław Kruk, Maria Łazarz, Filip Olszak, Krystyna Plich, Kazimierz Rafalik, Lech Sadowski, Tomasz Wojciechowski, Wojciech Wośkowiak, Dorota Wysocka i Józef Żeleński po trwającej godzinę naradzie wybrała jedną osobę z trzech otrzymanych kandydatur. Kto zostanie "Człowiekiem Roku Łazarza 2014" tego dowiemy się we wtorek w trakcie uroczystego zakończenia 25. jubileuszowych Dni Łazarza.

Laureatami tej nagrody są m.in. ks. Prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006) czy ks. Marcin Ciesielski (2008). W ubiegłym roku tytuł "Człowiek Roku Łazarza" otrzymał Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: