Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie (i)graj z ogniem" - na Rynku Łazarskim w kontenerze po kwiaciarni powstał salon gier - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie (i)graj z ogniem" - na Rynku Łazarskim w kontenerze po kwiaciarni powstał salon gier
07-06-2014 11:52   Janusz Ludwiczak
Na Rynku Łazarskim, w kontenerze w którym do tej pory działała kwiaciarnia powstał całodobowy salon gier. Według mieszkańców nie jest zakłócana cisza nocna, jednak brak toalety w lokalu powoduje, że jego bywalcy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne pomiędzy straganami. Okazało się, że spółka Targowiska nie wiedziała, że tam prowadzona jest tego typu działalność. Po naszym telefonie zarządca Rynku Łazarskiego sprawdził sytuację i postanowił wypowiedzieć umowę najmu.

"Nie iGRAJ z OGNIEM" - baner z takim napisem pojawił się na jednym z kontenerów na Rynku Łazarskim od strony ulicy Niegolewskich. W miejscu, w którym do tej pory działała kwiaciarnia na początku maja powstał salon gier.

Salon gier otworzył się tuż po święcie 3 maja. Jestem zbulwersowana nieczystościami jakie pojawiają się na małym rynku. Z tego co widziałam w salonie gier nie ma toalety - mówi Maria Paradowska, mieszkanka jednej z kamienic przy Rynku Łazarskim.

Podmiotem wynajmującym jest spółka Targowiska. Rada osiedla czy radni miejscy z tego terenu mogą również interweniować w tej sprawie jeśli występują uciążliwości dla mieszkańców. Spółka Targowiska może renegocjować umowę najmu - wskazuje Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Skontaktowaliśmy się ze spółką Targowiska. Początkowo jej prezes nie znał sprawy. Kilka godzin po naszym telefonie otrzymaliśmy odpowiedź.

Właściciel otrzyma wypowiedzenie najmu. Nie możemy ingerować w prowadzoną działalność, jeśli nie jest łamane prawo. To sprawa najemcy czy będzie sprzedawać róże czy tulipany. W tym przypadku nastąpiło złamanie warunków umowy. Dziękuje za sygnał -powiedział Krzysztof Janowski, prezes spółki Targowiska.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: